• انتشار: 24 سپتامبر 2019
  • ساعت: 10:26
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 37981
پرینت
قرار داد تازه پنتاگون برای تقویت هلی کوپتر های «بلک هاوک یواچ-60» نیروی هوایی افغانستان

توان و اندازه نیروهای هوایی افغانستان تا سال ۲۰۲۳ سه برابر می شود

مقامات مأموریت حمایت قاطع ناتو اعلام کرده اند نیروهای ائتلاف تلاش می کنند توان و اندازه نیروی هوایی افغانستان را تا سال ۲۰۲۳ به سه برابر افزایش دهند.

وزارت دفاع امریکا(پنتاگون) در یک قرار داد تازه، هلی کوپتر های «بلک هاوک یواچ-۶۰» نیروهای هوایی افغانستان را تقویت می کند.

پنتاگون افزود قرار داد نگهداری از هلی کوپترهای بلک هاوک نیروی هوایی افغانستان به ارزش حدود ۵۴ میلیون دالر را به شرکت «خدمات انجینری و علمی LLC» واگذار کرده است.

شرکت طرف قرار داد، کار تعمیر و نگهدای هلی کوپترهای بلک هاوک نیروی هوایی افغانستان را تا ۳۱ دسمبر ۲۰۲۰ در قندهار انجام می دهد.

این در حالی است که تلاش ها برای تقویت توانایی ها و امکانات نیروی هوایی افغانستان ادامه دارد.

مقامات مأموریت حمایت قاطع ناتو اعلام کرده اند نیروهای ائتلاف تلاش می کنند توان و اندازه نیروی هوایی افغانستان را تا سال ۲۰۲۳ به سه برابر افزایش دهند.

قرارداد تازه تعمیر و نگهداری هلی کوپترهای بلک هاوک نیروی هوایی افغانستان در حالی از سوی پنتاگون امضا می شود که براساس اظهارات تازه دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا حملات امریکا علیه طالبان در افغانستان به بیشترین حد خود قرار است برسد.

ترامپ در اظهارات تازه خود گفت:«طالبان با چنان حملاتی از سوی امریکا مواجه خواهند شد که تا حال کسی نظیرش را ندیده است.»

ترامپ همچنین مذاکرات صلح امریکا با طالبان را که پس از نه دوره برگزاری به مرحله پایانی امضا رسیده بود را لغو نمود.

در شرایط کنونی که افغانستان در آستانه انتخابات مهم ریاست جمهوری قرار دارد، حملات نیروهای امنیتی و دفاعی افغان علیه طالبان نیز افزایش یافته و بسیاری از مناطق تحت کنترل طالبان در عملیات های مختلف اردو و پلیس ملی افغان باز پس گرفته شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.