• انتشار: 24 آگوست 2019
  • ساعت: 11:09
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 37005
پرینت
منابع:

توافق نامه صلح امریکا و طالبان به زودی امضا می شود

برخی منابع آگاه از نهمین دور مذاکرات امریکا و طالبان می‌گویند دوطرف روی بسیاری از موارد مورد اختلاف به توافق رسیده‌اند و پیش یبینی می شود توافق صلح امریکا و طالبان به زودی امضا شود.

دور نهم مذاکرات صلح میان امریکا و طالبان بعد از ظهر دیروز(جمعه، اول سنبله) در دوحه پایتخت قطر از سر گرفته شد.

منابع می‌گویند که نشست دیروز ۶ ساعت طول کشید و نمایندگان دو طرف به شکل گروهی باهم روی موارد مورد اختلاف کار کردند اما نشست عمومی هنوز برگزار نشده است.

به گفته این منابع، هرچند جزئیات بیشتر از مذاکرات دیروز به بیرون درز نکرده؛ اما گفته می‌شود دو طرف روی بسیاری موارد اختلافی به توافق رسیده‌اند.

این منابع می‌گویند توافق نهایی روی موضوعات مورد اختلاف در صلح به دو و یا سه نشست دیگر که در یک یا دو روز دیگر برگزار خواهد شد، نیاز دارد تا در آن نمایندگان امریکا و طالبان در نهایت توافقنامه را امضا کنند.

به گفته این منابع، توافق نهایی صلح میان نمایندگان امریکا و طالبان، در قطر نه بلکه در کابل، واشنگتن و یا ناروی اعلام شود. به گفته آنان، بر بنیاد توافقنامه صلح میان دو طرف، یکی از شهرهای کابل، واشنتگن و یا اسلوی ناروی از نشست‌های بین الافغانی نیز میزبانی خواهند کرد.

منابع می‌افزایند پس از پایان این دوره نشست قطر، زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا به کابل می‌آید و جزئیات این گفتگوها را با مقام‌های افغان در میان می گذارد.

به گفته این منابع، دولت امریکا تاکید دارد تا اول سپتمبر توافقنامه صلح با طالبان امضا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.