• انتشار: 4 ژانویه 2019
  • ساعت: 23:33
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 31352
پرینت

توافق حنیف اتمر با یونس قانونی و محمد محقق برای تیم انتخاباتی

دفتر رسانه‌های محمد حنیف اتمر، نامزد احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری از تکمیل شدن تکت انتخاباتی این نامزد و توافق با یونس قانونی و محمد محقق برای معاونت اول و دوم خبر می‌دهد.

به گزارش رها، تواب غورزنگ، سخنگوی دفتر مطبوعاتی محمد حنیف اتمر، نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان روز جمعه ۱۴ جدی تأیید کرد، آقای اتمر با محمد محقق و یونس قانونی در یک تکت انتخاباتی به توافق رسیده است.

غورزنگ افزود، محمد یونس قانونی معاون اول و محمد محقق معاون دوم اتمر در انتخابات آینده ریاست جمهوری می‌باشند.

آقای غورزنگ گفته است: «تیمی که قرار است تحت ریاست آقای محمد حنیف اتمر تشکیل شود، یک تیم ملی خواهد بود و نیز یک تیمی که برای تمامی مردم قابل قبول باشد»

در همین حال، دفتر محمد محقق نیز از علاقه مندی محقق به توافق با اتمر خبر می دهد اما حزب جمعیت اسلامی افغانستان می‌گوید که تاکنون در این باره با محمد حنیف اتمر به توافق نهایی دست نیافته است.

شریفی بلخابی از دفتر محمد محقق گفت: «جناب استاد محقق، علاقه‌مند است که با تکت انتخاباتی حنیف اتمر هماهنگی داشته باشند هنوز دقیق نشده در دقایق نود یا دقایق آخر او مشخص خواهد شد»

از سوی دیگر، حشمت آرین فر، عضو رهبری حزب جمعیت اسلامی افغانستان در مورد شامل بودن محمد یونس قانونی در تکت انتخاباتی اتمر گفت: «به نتیجۀ قطعی که اعلان بکنند نرسیده اند از همان خاطر رسمأ اعلان نشده اما تمام کسانی را که در انتخابات ریاست جمهوری سهیم اند یا می‌خواهند کاندیدا بکنند با آن جناح‎ها با آن بخش‌ها صحبت دارد جمعیت»

محمد محقق، رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و معاون فعلی عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان است. محقق در انتخاباتی قبلی ریاست جمهوری معاون دوم عبدالله عبدالله بود.

محمد یونس قانونی از اعضای ارشد حزب جمعیت اسلامی افغانستان است که در گذشته به عنوان نماینده و رئیس پارلمان هم وظیفه اجرا کرده است.

قابل ذکر است که روند ثبت نام انتخابات آینده ریاست جمهوری روز پنج شنبه ۱۳جدی امسال آغاز شد  و تا ۳۰ این ماه ادامه دارد.

تا کنون لطیف پدرام عضو پارلمان افغانستان رسماً به عنوان نامزد انتخابات آینده ریاست جمهوری ثبت نام کرده است.

لطیف پدرام بعد از ثبت‌نام به خبرنگاران گفت، فدرالی ساختن نظام سیاسی افغانستان یکی از برنامه های کلیدی‌اش می‌باشد.

براساس جدول زمانی کمسیون مستقل انتخابات، قرار است انتخابات آینده ریاست جمهوری بتاریخ ۲۹ سرطان ۱۳۹۸ برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.