• انتشار: 26 آگوست 2020
  • ساعت: 03:07
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 47727
پرینت
عبدالله با مقامات پیشین حکومت که تهدید به مرگ شده اند دیدار کرد

تهدید شهروندان به خاطر دیدگاه های روشن شان جنایت بشری ست

عبدالله عبدالله روز (سه‌شنبه، ۴ سنبله) با رحمت الله نبیل رییس پیشین امنیت ملی، محمد عمر زاخیلوال وزیر پیشین مالیه، کریم امین عضو ارشد حزب اسلامی و شماری از چهره‌های سیاسی کشور دیدار کرد.

عبدالله عبدالله، رییس شورای مصالحه ملی در دیدار با مقامات پیشین حکومت که نام شان در لست سیاه طالبان قرار دارد گفت تهدید شهروندان جنایت است.

دفتر مطبوعاتی شورای مصالحه ملی با نشر خبرنامه‌ای گفت عبدالله عبدالله روز (سه‌شنبه، ۴ سنبله) با رحمت الله نبیل رییس پیشین امنیت ملی، محمد عمر زاخیلوال وزیر پیشین مالیه، کریم امین عضو ارشد حزب اسلامی و شماری از چهره‌های سیاسی کشور دیدار کرده است.

در خبرنامه به نقل از رحمت الله نبیل، رییس پیشین امنیت ملی آمده است اخیرا به فهرستی دست یافته‌ است که نشان می‌دهد؛ وی و شماری از مقام‌های پیشین و سیاست‌گران کشور از سوی گروه حلقاتی تهدید به مرگ شده‌اند.

بر اساس خبرنامه نبیل بیان داشت این تهدیدها به دلیل بیان دیدگاه‌های واضح ما در قبال مسایل جاری در کشور صورت گرفته است.

خبرنامه گفت مقامات پیشین حکومت ضمن حمایت از پروسه صلح، نگرانی‌های امنیتی شان را با رییس شورای مصالحه‌ی ملی در میان گذاشتند.

عبدالله عبدالله، این تهدیدات را نگران کننده عنوان کرد و گفت تهدید چهره‌های مشخص به خاطر بیان اندیشه‌های شان یک جنایت است.

وی تاکید کرد این موضوع را با رییس جمهور و مسوولین نهادهای امنیتی کشور در میان می‌گذارد تا اقدامات لازم برای حفظ جان آنان گرفته شود.

اخیرا فهرستی از نام های ۱۶ مقام پیشین حکومت و مدیران رسانه و منتقدان در شبکه های مجازی به نشر رسید که گفته می شود از سوی گروه طالبان تهیه شده است و افراد شامل فهرست را تهیدید به مرگ کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.