• انتشار: 3 سپتامبر 2015
  • ساعت: 16:36
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 2215
پرینت
ناتو:

تهدید داعش می تواند در افغانستان افزایش یابد

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) می گوید که دولت اسلامی عراق و شام (داعش) می تواند تهدیدی رو به افزایش برای افغانستان محسوب شود.

جنرال فیلیپ بریدلاو، یک فرمانده عالی رتبه ناتو؛ امروز (پنجشنبه) در گفتگویی به رسانه ها گفت: “ما واقعا نگران حضور داعش در افغانستان هستیم و فکر می کنم رهبران افغانستان نیز نگران این موضوع هستند زیرا داعش می تواند تهدیدی رو به افزایش برای این کشور باشد.”

آقای بریدلاو افزود، داعش شاید آنطوری که در دیگر مناطق دنیا قوی است اینجا قوی نباشد اما حضورش بسیار نگران کننده است.

وی گفت اعضای گروه داعش در بیشتر نقاط افغانستان فعالیت دارد.

جنرال بریدلاو اظهار کرد، ترس ما از این است که شمار زیادی از اعضای وابسته به گروه داعش در سراسر افغانستان حضور دارد. اما من دقیقا نمی دانم که در کدام مناطق بیشتر حضور دارند.

وی علاوه کرد، اما بخش مهم این نیست که این گروه بر سر گرفتن قدرت با دیگر شورشیان در جنگ است، مهم این است که این گروه در بخش هایی از افغانستان حضور دارد و فعلا سرگرم به سرباز گیری هست.

این فرمانده ارشد ناتو همچنین می گوید ما می دانیم در بعضی نقاط کشور سربازان طالب با سربازان داعش به دلیل اختلافات عقیدتی در جنگ هستند، و مناطقی دیگر وجود دارد که این دو گروه با هم جنگ نمی کنند و این مکان ها جایی ست که ما از آن بیم داریم.

اما به باور وی، داعش برای حضور بیشتر خود در افغانستان راه سختی را در پیش دارد زیرا نظام عقیدتی متفاوتی نسبت به آنها در افغانستان حاکم است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.