اقتصاد

تهدیدات امنیتی ۵۰۰ فابریکه را در شهرک صنعتی هرات تعطیل کرده است

حمیدالله خادم رئیس اتاق صنایع و تجارت ولایت هرات در گفتگو با خبرنگار رها در هرات می گوید شهرک صنعتی ولایت هرات بزرگترین شهرک صنعتی در سطح کشور است که اما متاسفانه به دلیل وجود تهدیدهای امنیتی اکثر فابریکه های موجود در این شهرک صنعتی در حال حاضر تعطیل شده اند.

آقای خادم می گوید در شهرک صنعتی ولایت هرات ۵۸۰ فابریکه تولیدی وجود دارد که در حال حاضر تنها ۷۰ الی ۸۰ فابریکه فعال است و متباقی به دلیل تهدیدهای امنیتی تعطیل شده اند.  

وی افزود اکثر سرمایه گذاران و تاجران افغان به دلیل مشکلات امنیتی کشور را ترک کرده و سرمایه هایشان را به کشورهای ایران، ترکیه و یا امارات انتقال داده اند و تمایلی به ادامه سرمایه گذاری در افغانستان ندارند.  

رئیس اتاق صنایع و تجارت هرات علاوه می کند گرچه با روی کار آمدن طالبان وضعیت امنیتی در کشور فرق کرده است، اما مسدود بودن دارایی های افغانستان و فعال نبودن کامل بانک ها در سطح کشور به یکی دیگر از مشکلات این سرمایه گذاران تبدیل شده است.

آقای خادم گفت اگر مشکلات مالی و خدمات بانک ها رفع گردد و همچنین امنیت سرمایه گذاران تامین گردد یک صد هزار نفر به گونه مستقیم و در حدود ۳۰۰ هزار نفر به گونه غیرمستقیم صاحب شغل در این شهرک صنعتی می گردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا