برگزیده هادیدگاه هاسیاست

«تن و بدن در ازای چوکی»، واقعیت تلخ جاری در ارگ!

جنرال حبیب‌الله احمدزی، مشاور پیشین رئیس جمهور، به تازگی در مصاحبه با یکی از تلویزیون داخلی کشور پرده از یک رازی برداشت که بسیاری از جمله فعالین حقوق زنان را تکان داد.

جنرال احمدزی در این مصاحبه مدعی شد فساد جنسی در ارگ بیداد می‌کند و برخی‌ها در ارگ در ازای سوء استفاده جنسی از زنان و دختران به آنها پست‌های کلان می‌دهند.

در این راستا روز گذشته سارنوالی برای بررسی فساد جنسی در ارگ هیأتی را تشکیل داد. این هیأت قرار است تمام اسناد و شواهد از جمله اسنادی که آقای احمدزی گفته در اخیتار دارد را بررسی کند.

براساس اعلام برخی رسانه‌ها و در تأیید ادعای جنرال احمدزی، خانم مریم وردک، یکی دیگر از اعضای تیم  انتخاباتی رئیس جمهور غنی در  انتخابات گذشته ریاست جمهوری، نیز در گفت‌وگویی با تلویزیون هندی «وای‌آن» گفته‌است فساد اخلاقی در ارگ سر به آسمان می‌کشد.

خانم وردک تأکید کرده‌است: «اگر بخواهی پیشرفت کنی باید از تن و بدن خود مایه بگذاری!»

خانم وردک در ادامه مصاحبه‌اش می‌گوید: «وکلای زن با ۵۰۰ یا ۶۰۰ رأی وارد پارلمان شده‌اند، اگر خدای ناکرده در این میان فساد جنسی رخ داده باشد، چه توقعی می‌توان از چنین وکیلی برای خدمت به کشور داشت؟»

این در حالی‌ست که هفته گذشته حکومت یک بانوی جوان و کم تجربه را در یکی از معاونیت‌های وزارت دفاع ملی گمارد و به تازگی یاسمین بارکزی را به عنوان معین مبارزه با مواد مخدر تعیین کرده‌است.

معرفی دختران و زنان جوان از سوی حکومت در پست‌های کلان و  نیمه کلان با استناد به افزایش مشارکت زنان در دستگاه سیاسی در حالی صورت می‌گیرد که حکومت در واکنش به ادعاهای مطرح شده از جمله ادعای جنرال احمدزی و گفته‌های خانم وردک هیچ اقدام خاصی انجام نمی‌دهد.

افکار عمومی افغانستانی‌های حق دارند که بدانند اگر ادعای جنرال احمدزی و اظهارات مریم وردک دروغ است، چرا مطابق قانون آنها به مراجع قضایی کشانده و محاکمه نمی‌شوند و اگر چنین اتهاماتی که به حکومت وارد می‌شود، حتی چند درصد درست است، چرا عاملان فساد جنسی که در ارگ لانه کرده‌اند، معرفی و مجازات نمی‌شوند؟

خاموشی حکومت دراین مورد خود سئول برانگیز است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا