• انتشار: 21 اکتبر 2019
  • ساعت: 15:30
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 38872
پرینت
رئیس اجرایی با هیأت مجلس سنای امریکا دیدار کرد

تنها خواست مردم افغانستان شفافیت در انتخابات است

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی در دیدار با هیأت مجلس نمایندگان امریکا بر شفافیت در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تأکید کرد.

 عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور در دیداری با نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان امریکا گفت مردم افغانستان منتظر اعلان نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری از سوی کمیسیون مستقل انتخابات هستند.

آقای عبدالله تأکید کرد مردم به چیزی کمتر از شفافیت در روند انتخابات قانع نیستند.

در اعلامیه‌ی ریاست اجراییه آمده است این دیدار شام روز گذشته (یک‌شنبه، ۲۸ میزان) در قصر سپیدار انجام شد و آقای عبدالله خواستار ادامه‌ی همکاری‌های مشترک و استراتژیک میان کابل و واشنگتن شد.

در اعلامیه به نقل از رییس اجرایی کشور آمده است: «مردم افغانستان انتخابات ریاست‌جمهوری را موفقانه پشت‌ سرگذاشتند و به رغم تهدیدهای طالبان برای دفاع از ارزش‌های مردم‌سالاری به پای صندوق‌های رأی رفتند و به نامزد مورد نظر خود رأی دادند. اکنون مردم افغانستان منتظر اعلان نتایج از سوی کمیسیون ‌مستقل انتخابات هستند و به چیزی کم‌تر از شفافیت قانع نیستند.»

در همین حال رییس مجلس نمایندگان امریکا نیز از برگزاری موفقانه‌ی انتخابات ریاست‌جمهوری در افغانستان استقبال کرد و بر شفافیت روند برای اعتباربخشی به دموکراسی و مشروعیت حکومت برخاسته از انتخابات تأکید کرد.

انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان در تاریخ ششم میزان در سایه‌ی تهدیدات بلند امنیتی برگزار شد. انتظار می‌رفت که نتایج ابتدایی این انتخابات روز شنبه گذشته (۲۷ میزان) اعلان شود، اما کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرد به علت «مشکلات تخنیکی و بیش‌تر به‌منظور تأمین شفافیت» اعلام نتایج را به تأخیر انداخته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.