سیاستِتیتر یک

تنش های مرزی؛ ایران و طالبان نیروهای خود را در دو سوی مرز جابجا کرده اند

به دنبال بروز برخی تنش های اخیر میان سربازان ایرانی و نیروهای طالبان در مرز اسلام قلعه در ولایت هرات که منجر به توقف موقتی تردد در این گذرگاه شد، هم اکنون گزارش ها حاکی از جابجایی نیروهای نظامی دو طرف در دو سوی مرز است.

«خبر آنلاین» یک وبسایت ایرانی گزارش کرده که لشکر ۸۸ زرهی زاهدان تانک های خود را به مناطق مرزی افغانستان اعزام کرده و سربازان این واحد در حال صف آرایی هستند.

همچنین در یک ویدیوی دیگر دیده می شود که یکی از راننده های موترهای باربری در مرز اسلام قلعه می گوید که نیروهای ایرانی از موترهای باری در پارکینگ شهرداری در مرز دوغارون خواسته اند که به دلیل احتمال بروز جنگ این پارکینگ را تخلیه کنند.

از طرفی دیگر، افراد وابسته به طالبان نیز ویدیوهایی نشر کرده اند که نشان می دهد نیروهای طالبان در مناطق مرزی اسلام قلعه در حال جابجایی هستند و گفته می شود که نیروهای بیشتری از طالبان در حال اعزام هستند.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه ایران روز گذشته در یک نشست خبری با اشاره به تنش های مرزی گفت که «با توجه به اوضاع داخلی افغانستان و ناآشنایی احتمالی نیروهای طالبان با مسایل مرزی، مرزبانان ایرانی تاکنون با خویشتن داری در مقابل طالبان رفتار کرده اند اما تکرار این تنش ها جای نگرانی دارد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا