• انتشار: 16 آگوست 2020
  • ساعت: 14:07
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 47239
پرینت

تمرینات نظامی نیروهای مسلح افغان همچنان ادامه دارد

تمرینات نظامی گسترده نیروهای نظامی افغان پس از کنر هم اکنون در برخی ولایات دیگر با قدرت ادامه دارد.

مقامات افغان از راه اندازی تمرینات نظامی توسط نیروهای امنیتی افغان در برخی ولایات مرزی با پاکستان به ویژه در قندهار و پکتیا خبر داده اند.

جاوید فیصل، سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان روز یکشنبه ۱۶ اگست (۲۶ اسد) در صفحۀ تویترش نگاشت نظامیان افغان تمرینات گستردۀ نظامی را در ولسوالی سپین بولدک ولایت قندهار آغاز کرده اند.

سپین بولدک از ولسوالی‌های مرزی با پاکستان است. آقای فیصل گفت این تمرینات به نام اعضای نیروهای امنیتی افغان که در درگیری اخیر با نظامیان پاکستانی در این ولسوالی کشته شده اند، نام گذاری شده است.

در این حال، مقام‌های امنیتی در ولایت پکتیا همچنان از تمرینات نظامی نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی آریوب‌زازی این ولایت و در نزدیکی خط فرضی دیورند خبر داده اند.

ایمل مومند، سخنگوی قول اردوی ۲۰۳ تندر گفت در این مانور نظامی، نیرو‌های پیاده، کماندوها، ضربتی، سرحدی و هوایی افغان اشتراک داشته اند.

به گفتۀ آقای مومند، برخی از مقام‌های ارشد وزارت دفاع، قول اردوی ۲۰۳ تندر و شماری از جنرال نظامی این تمرینات را از نزدیک بررسی کرده اند.

جنرال محمد حبیب حصاری، رییس ارکان ستر درستیز وزارت دفاع افغانستان که این تمرینات نظامی را از نزدیک بررسی کرد گفت این مانورهای نظامی به “دوستان و دشمنان” این کشور پیام واضح دارد.

نخستین دور این تمرینات نظامی نیروهای امنیتی افغان از ولسوالی گوشتۀ ولایت ننگرهار آغاز شد و جنرال یاسین ضیا، لوی درستیز قوای مسلح این کشور گفت هدف از آغاز این تمرینات بلندبردن توانایی نیروهای امنیتی و دفاعی افغان است.

او همچنان گفت برگزاری این تمرینات در نقات مرزی پیام روشن به “دوستان و دشمنان” افغانستان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.