• انتشار: 26 فوریه 2016
  • ساعت: 09:50
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 7617
پرینت
پاکستان:

تمامی گروه های طالبان وارد گفتگوهای صلح می شوند

وزارت امور خارجه پاکستان می گوید که تمامی گروه های مختلف طالبان اعلام کرده اند که در مذاکرات صلح با دولت افغانستان که در چند روز آینده برگزار می شود شرکت خواهند کرد.

نفیس ذکریا سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان روز گذشته به خبرنگاران گفت که اتفاق آرایی وجود دارد که مذاکرات صلح پیش رو میان نمایندگان دولت افغانستان و گروه های طالبان بدون پیش شرط برگزار شود.

آقای ذکریا گفت “گروه همکاری های چهارجانبه که شامل پاکستان، افغانستان، چین و آمریکا می شود مسئولیت مشترکی دارند تا پیشرفتی در پروسه صلح دولت افغانستان با گروه های مختلف طالبان آورند.”

این گفته ها از سوی مقامات پاکستان در حالی اما مطرح می شود که مقامات در دفتر سیاسی طالبان در قطر روز چهارشنبه اعلام کردند که از پیشرفت در پروسه گفتگوهای صلح هیچ اطلاعی ندارند، و همچنین تاکید بر پیش شرط های خود برای حضور در مذاکرات صلح دارند.

در همین حال اما، پاکستان پیشنهاد میزبانی اولین دور از مذاکرات مستقیم دولت افغانستان با طالبان را کرده است.

اعضای گروه همکاری های چهارجانبه در پایان نشست چهارم خود در کابل از تمامی گروه های مخالف مسلح بار دیگر خواستند تا به پروسه صلح بپیوندند و خشونت را کنار بگذارند.

همچنین اعضا توافق کردند که نشست پنجم خود را پس از برگزاری اولین دور از گفتگوهای مستقیم دولت افغانستان با طالبان برگزار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.