اجتماعی

تمامی کودکان زیر پنج سال کشور واکسین فلج اطفال می شوند

وزارت صحت عامه در بیانیه ای گفته است که این کمپاین چهار روز به طول خواهد انجامید، و ۹٫۵ میلیون کودک بین ۲ تا ۵ سال کشور واکسین ضد پولیو می شوند.

بیانیه وزارت صحت عامه نوشته است “این کمپاین در سراسر افغانستان به مدت چهار روز به طول خواهد انجامید و از امروز مامورین واکسیناسیون با حضور در درب خانه های شهروندان، اطفال بین ۲ تا ۵ سال آنها را واکسن پولیو می کنند.”

براساس بیانیه، در روز ۳۰ میزان، مامورین واکسیناسیون بار دیگر به خانه ها مراجعه می کنند تا کودکی بدون واکسن جا نمانده باشد.

لازم به ذکر است که از آغاز سال جاری تاکنون ۸ مورد فلج اطفال در برخی نقاط کشور به شمول ولسوالی برمل در ولایت پکتیکا، ولایت کنر، هلمند و کندهار تایید شده است.

بیانیه وزارت صحت عامه می افزاید “فلج اطفال بیماری است که نمی توان آن را درمان کرد، اما می توان از طریق واکسیناسیون از وقوع آن جلوگیری کرد. تمامی کودکان زیر ۵ سال کشور باید واکسن شوند تا مطمئن شد که آنها از این بیماری محافظت می شوند.”

فیروز الدین فیروز وزیر صحت عامه گفته است که افغانستان هم اکنون به دنبال توقف سرایت ویروس فلج اطفال است و تمامی تمرکزش را هم اکنون بر واکسیناسیون کردن تمامی کودکانی که به هر دلیلی جا مانده اند گذاشته است.

گفتنی است که فعالیت های گروه های شورشی در کشور سبب شده تا تلاش ها برای توقف و نابودی بیماری های مسری در کشور به کندی صورت بگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا