• انتشار: ۲۹ میزان ۱۳۹۴
  • ساعت: ۰۹:۵۱
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 3669
پرینت
اشرف غنی:

تمامی کشورهای منطقه بجز پاکستان می دانند که ثبات افغانستان به نفع همگان می باشد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور می گوید که تمامی کشورهای منطقه بجز پاکستان که در وضعیت جنگ اعلام نشده با افغانستان است موافقت کرده اند که ثبات و صلح در افغانستان به نفع تمامی کشورهای منطقه می باشد.

رئیس جمهور غنی که شب گذشته در ارگ ریاست جمهوری برای محصلان آکادمی پولیس سخن می گفت اظهار کرد بعضی از حلقات در داخل کشور وجود دارد که می خواهند دوران تاریک افغانستان برگردد.

آقای غنی گفت “در منطقه، بجز پاکستان که در وضعیت یک جنگ اعلام نشده با افغانستان قرار دارد، تمامی کشورها موافقت کرده اند که افغانستان با ثبات به نفع تمامی کشورهای منطقه می باشد. اساس روابط ما با پاکستان، بستگی به تلاش این کشور در امر مبارزه با تروریسم و همکاری برای صلح افغانستان می باشد.”

رئیس جمهور غنی بار دیگر از تصمیم تازه باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر ادامه حضور نظامیان آمریکا در افغانستان فراتر از سال ۲۰۱۶ استقبال کرد و گفت که افغانستان با ثبات کمک می کند تا دنیا امن تر باشد.

در همین حال، وی از تمامی مردم افغانستان خواست تا در کنار نیروهای امنیتی کشور برای مقابله با طالبان و داعش ایستاده شوند و همچنین از مخالفان مسلح خواست تا سلاح بر زمین گذاشه و به پروسه صلح دولت بپیوندند.

محمد اشرف غنی گفت “این جنگ بر ما تحمیل شده است، اما ما تسلیم نخواهیم شد. مذاکرات بین الافغانی نتیجه زودتر و بهتری خواهد داشت، اما نیاز به ادامه مذاکرات داریم.”

به باور وی دست هایی در تلاش است که می خواهند افغانستان را به کشوری بی ثبات مبدل سازند، اما مردم افغانستان تمامی این دسیسه ها را از بین خواهد برد.

آقای غنی همچنین وعده سپرد که فرصت برای تمامی کسانی که در ناامنی های اخیر کندز بی جا شده اند فراهم کند تا به خانه های خود برگردند.

بر اساس گزارش ها، در ناامنی های اخیر شهر کندز، بیش از ۲۰،۰۰۰ خانواده آواره شده اند.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.