• انتشار: 2 دسامبر 2020
  • ساعت: 16:18
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 51518
پرینت

تمامی نامزد وزیران عبدالله رأی اعتماد گرفتند

تمام چهره‌های معرفی شده از سوی داکتر عبدالله موفق به کسب رای شدند. در فهرست دیگر حد اقل پنج نفر موفق به کسب رای نشدند.خلای عمده در روابط با پارلمان وجود دارد که با درس‌های از این دور باید جبران ‌و برطرف شود.

روند رای اعتماد به فهرست ارایه شده از سوی حکومت پایان یافت.به آرای نمایندگان ملت باید احترام گذاشت. پس از مدت‌های طولانی اداره‌های زیادی از سرپرستی خارج شده است. این خودش یک موفقیت بزرگ است. کابینه این دور یک کابینه سیاسی است. از اقشار مختلف و آدرس‌های مختلف نمایندگی می‌کنند. در این میان حد اقل دو فرصت مهم برای زنان از دست رفت. تجربه پارلمان در حمایت از زنان موفق نبوده است.

نکته مهم این است که تمام چهره‌های معرفی شده از سوی داکتر عبدالله موفق به کسب رای شدند. در فهرست دیگر حد اقل پنج نفر موفق به کسب رای نشدند.خلای عمده در روابط با پارلمان وجود دارد که با درس‌های از این دور باید جبران ‌و برطرف شود.

فقدان انسجام در وکلای هم‌سو و عدم هماهنگی لازم میان نهادهای هم‌سو که با مجلس کار می کنند دلیل اصلی شکست پنج تن از کاندید وزیران بود.

توجه به ظرفیت‌های فردی کاندید وزیران ‌و‌باز خوانی در روابط ارگ با پارلمان مهم است.

روی‌کرد تقابل با مجلس هزینه‌های سنگین دارد یکی از آن همین واکنش‌های پیدا و پنها بود.برای تمام نامزدان محترم که موفق به کسب رای اعتماد شدند صمیمانه تبریک عرض می‌کنم.

شاه حسین مرتضوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.