فرهنگی هنری

تلویزیون «معراج» در هرات توسط سکینه یعقوبی افتتاح و نشرات خود را آغاز کرد

شبکه تلویزیونی «معراج» امروز (چهارشنبه ۲۲ جدی) توسط خانم سکینه یعقوبی در ولایت هرات افتتاح گردید و نشرات خود را در ماهواره «ترکمن عالم» آغاز کرد.

خانم سکینه یعقوبی موسس این شبکه تلویزیونی گفت که هدف از افتتاح این شبکه، تمرکز بر حوزه های آموزش و پرورش، فرهنگ و هنر و صحت و ورزش می باشد تا جامعه را به سوی پیشرفت و آبادانی سوق دهد.

مولوی نعیم الحق حقانی، رئیس اداره اطلاعات و فرهنگ طالبان در ولایت هرات ضمن آنکه خانم سکینه یعقوبی را به عنوان یک شخص نیکوکار و صادق به وطن یاد کرد، تلاش های وی در راستای ارتقا سطح علمی و فرهنگی جامعه را نیز ستود.

آقای حقانی با تاکید بر نقش رسانه‌ها در تنویر افکار عامه، آغاز به کار نشرات تلویزیون معراج در ماهواره را تبریک گفت و از فعالیت رسانه‌ها نیز اعلام حمایت کرد.

همزمان ولی شاه بهره، مشاور ارشد انستیتوت آموزشی افغان، با ذکر فعالیت‌های خانم یعقوبی در عرصه‌های مختلف، آغاز نشرات شبکه معراج در ماهواره را بخشی از افکار بلند وی خواند.

در ادامه حبیب الله فراهی، مدیر مسئول رادیو و تلویزیون معراج به اهمیت و جایگاه رسانه‌ها در جوامع توسعه ‌یافته و رو به ‌توسعه اشاره کرد.

او گفت که جهان به لطف رسانه ‌ها به دهکده‌ ای کوچک تبدیل شده و برای بازتاب فرهنگ، هنر، دانش و پیشرفت در هر جامعه‌ ای، بهترین راه روی آوردن به رسانه‌ها است.

گفتنی است که رادیو و تلویزیون معراج، با سرمایه‌ گذاری حدود یک میلیون دالر آغاز به کار کرده است.

خانم سکینه یعقوبی بنیانگذار و رئیس «موسسه آموزشی افغان» متولد هرات است و به خاطر فعالیت هایش در زمینه حقوق کودکان و زنان مشهور می باشد.

وی در سال ۲۰۱۳ از سوی دانشگاه پرینستون امریکا دکترای افتخاری گرفت و یک میلیون دالر جایزه نیز کسب کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا