• انتشار: ۲۰ سنبله ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۲:۵۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 29162
پرینت

تلفات سنگین نیروهای دولتی در ولایات شمالی در ۲۴ ساعت گذشته

مقام‎های محلی از جان باختن بیش از۵۰ نفر از نیروهای دولتی در نبردهای ۲۴ ساعت گذشته در چهار ولایت شمالی کشور خبر می‌‎دهند.

به گفته مقامات در جریان این درگیریها که طی ۲۴ ساعت گذشته در ولایت‌های سرپل، قندوز، جوزجان و سمنگان رخ داده طالبان نیز تلفات سنگینی داشته اند.

اعضای شورای ولایتی قندوز، می‌گویند که در حدود ۳۰کشته و زخمی را از جنگ‌های یک شنبه شب ولسوالی دشت ارچی این ولایت، به شفاخانه مرکزی قندوز آورده‌اند.
امرالدین ولی، یکی از اعضای شورای ولایتی قندوز گفت: «در حدود چهل نفرکشته و زخمی از پولیس محلی داریم.»

شماری از سربازان پولیس محلی که در این نبردها در دشت ارچی مجروح شده اند، دیر رسیدن نیروی کمکی را علت اصلی تلفات سنگین نیروهای دولتی در این ولسوالی می‌دانند.
عبدالرووف، یکی از این سربازان پولیس محلی می‌گوید: «ساعت دوازه زخمی شدم اما ساعت سه مرا به شفاخانه.» انتقال دادند

در همین حال، از نبردها در ولسوالی صیاد سرپُل و نیز بخش‌هایی‌‍ از اطراف مرکز این ولایت، نیز گزارش‌هایی پخش شده اند – نبردهایی که به گفته ظاهر وحدت، والی سرپل هم نیروهای دولتی و هم طالبان در آن ها تلفات داشته اند: «هفده تن از نیروهای امنیتی در سرپل جان باخته و سه تن زخمی شده اند»
هم زمان با این رویدادها بامداد دوشنبه ۱۹سنبله ولسوالی خم‌آب ولایت جوزجان به دست طالبان سقوط کرد.

عبدالحفیظ خاشی، آمر امنیت فرماندهی پولیس جوزجان نیز اظهار داشت: « در این نبرد هشت نفر از نیروهای امنیتی کشته و سه تن زخمی شده اند»
نهادهای امنیتی در پایتخت، در بارۀ چگونگی این رویدادها تصویر دیگری به رسانه ها ارائه دهند.
غفور احمد جاوید، سخن گوی وزارت دفاع ملی می‌گوید: «دشمن در این بخش‌ها جواب دندان شکن یافته اند و وضعیت اکنون تحت کنترل است.»

از ولایت بغلان نیز خبر رسیده که در یورش طالبان بر چندین روستای بغلان مرکزی، ده پاسگاه نیروهای دولتی به دست طالبان افتاده اند و نیروهای دولتی، متحمل تلفاتی شده اند.

رییس شورای ولایتی بغلان می گوید که این حمله ها سه شبانه روز ادامه داشته و در نتیجه نرسیدن نیروی کمکی طالبان بخش های راهبردی در بغلان مرکزی را تصرف کردند.
قابل یاد اوری است که این اولین بار نیست که سربازان از دیر رسیدن نیروی کمکی گلایه دارند و اینکه چرا همیشه نیروهای کمکی با تأخیر بیش از حد به محل اعزام می شوند به یک معما تبدیل شده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.