• انتشار: 19 می 2020
  • ساعت: 14:28
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 44438
پرینت
یوناما در گزارش تازه اش اعلام کرد

تلفات افراد ملکی در ماه گذشته میلادی ۳۸ درصد افزایش داشته است

دفتر هیات معاونت سازمان ملل(یوناما) در افغانستان در گزارش تازه اش اعلام کرد در ماه گذشته میلادی تلفات غیرنظامیان ۲۵ درصد افزایش یافته است.

دفتر هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان “یوناما” می‌گوید افزایش شمار تلفات غیرنظامیان در افغانستان، نشان دهنده نیاز فوری به توقف جنگ و تمرکز دوباره بر مذاکرات صلح در این کشور می‌باشد.

در این مورد در یک گزارش تازه یوناما که امروز سه‌شنبه (۳۰ ثور) نشر شده آمده است افزایش تلفات ملکی در ماه اپریل در حملات طالبان و قوای امنیتی حکومت افغانستان یک سیر صعودی را نشان می‌دهد.

همچنان یوناما افزایش خشونت در نیمه اول ماه می به شمول حمله‌های اخیر که شاخه خراسان گروه داعش مسئولیت آنرا به عهده گرفت را نگران کننده خوانده است.

در گزارش آمده است طالبان در ماه اپریل مسئول کشته شدن ۲۰۸ فرد ملکی بوده‌اند که در مقایسه با همین ماه در سال ۲۰۱۹ افزایش ۲۵ درصدی را نشان می‌دهد و همچنان در حملات قوای حکومتی ۱۷۲ نفر ملکی کشته شده‌اند که این هم در مقایسه با همین ماه در سال گذشته ۳۸ درصد بیشتر می‌باشد.

دیبرا لاینز نماینده خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان خواستار توقف جنگ شد و از گروه‌های درگیر افغان خواست به قانون بین‌المللی بشردوستانه که برای حفاظت از افراد ملکی می‌باشد، احترام بگذارند.

نظر به گزارش یوناما خانم لاینز افزود طرف‌هایی که برای یافتن راه حل صلح‌آمیز متعهد شده‌اند باید از زندگی تمام افغان‌ها محافظت کنند و امید مردم را برای پایان جنگ از بین نبرند.

او خواست مذاکرات بین‌الافغانی باید هرچه زودتر آغاز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.