سیاست

تلاش مشترک در خصوص مبارزه با تروریسم باید صورت بگیرد

در مصاحبه خود با روزنامه شرق محمد محقق گفت که پدیده ظهور داعش ماحصل تلاش کشورهای قدرتمند و سازمان های اطلاعاتی دنیا برای تخریب دین اسلام است.

آقای محقق همچنین اذعان کرد درست است که گروه داعش در افغانستان راه پیدا کرده است اما وی تاکید نمود که دولت و مردم افغانستان به هیچ گروه تروریستی اجازه نخواهد داد تا به درون کشور نفوذ کنند.

معاون ریاست اجرایی کشور در پاسخ به سوالی گفت که دولت افغانستان از جامعه جهانی از جمله ایران خواسته است تا مبارزه ای مشترک علیه تروریسم راه اندازی کنند.

آقای محقق خاطرنشان کرد که داعش هم اکنون تهدیدی برای افغانستان است اما این گروه در آینده ای نزدیک می تواند به تهدیدی برای همه کشورهای آسیای مرکزی از جمله چین و روسیه مبدل شود.

وی همچنین در پاسخ به سوالی دیگر در خصوص طالبان و مذاکرات صلح گفت گروه طالبان بازیچه دست خارجی ها بوده اند و این موضوع پس از افشای خبر مرگ ملا عمر رهبر این گروه روشن شد. وی گفت این گروه دو سال است که رهبری نداشته اند و این مشخص می کند که طالبان توسط کسان دیگری هدایت می شوند.

محمد محقق همچنین در این گفتگو از تلاش های دولت وحدت ملی در خصوص حقوق زنان در کشور صحبت به میان آورد و گفت هم اکنون به رهبریت حکومت وحدت ملی ۶۹ زن عضویت مجلس نمایندگان و ۴ خانم عضویت کابینه و دو زن دیگر به عنوان والی انتخاب شده اند.

وی تاکید کرد دولت همچنان متعهد است تا وضعیت حقوق زنان را در کشور بهبود دهد.

آقای محقق همچنین روابط افغانستان-ایران را مثال زدنی توصیف کرد و اظهار امیدواری کرد در سال های آینده این ارتباط ها بیشتر شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا