• انتشار: 28 سپتامبر 2016
  • ساعت: 19:14
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 13722
پرینت

تفاهنامه ساخت بند برق سروبی دوم به ارزش ۳۰۰ میلیون دالر امضا شد

تفاهنامه ساخت بند برق سروبی دوم به ارزش ۳۰۰ میلیون دالر توسط علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب و عبدالرحمن الکوزی رئیس گروه شرکت های الکوزی و در حضور رئیس جمهور به امضا رسید.

در مراسم امضا این تفاهمنامه که در ارگ برگزار گردید، علی ‌احمدعثمانی وزیر انرژی و آب گفت: توسعه بخش انرژی در افغانستان که در رشد کشور و فراهم ‌آوری تسهیلات برای شهروندان نقش ارزنده ای دارد، از اولویت‌های حکومت و وزارت انرژی و آب می ‌باشد.

عثمانی گفت: “ما از طریق تطبیق پروژه‌ های بزرگ تولید برق در راستای کسب رضایت مردم و تأمین امنیت کشور تلاش می‌نماییم.”

او افزود: وزارت انرژی و آب به ‌منظور خودکفایی انرژی برق، طی یک سال گذشته در بخش‌ های مختلف کشور گام ‌های عملی برداشته ‌است.

وزیر انرژی و آب گفت که پلان خود کفایی تولید انرژی برق از سوی شورای عالی اقتصاد تایید شده و در کنفرانس سرمایه ‌گذاری در دبی، با همکاران بین ‌المللی و سرمایه‌گذاران نیز شریک گردیده‌ است.

آقای عثمانی نقش بخش خصوصی را در تولید، توزیع و انتقال انرژی برق مهم خوانده گفت: به ‌منظور جذب سرمایه ‌گذاری‌ های بخش خصوصی بستر لازم و قانونی فراهم گردیده، و به خاطر جذب سرمایه ‌گذاری، وزارت انرژی و آب به ‌شمول اداره اراضی با ارگان ‌های مختلف تفاهمنامه ‌هایی را به امضا رسانده ‌است.

وی خاطر نشان کرد که سرمایه ‌گذاران در توسعه کشور باید مسئولیت و رسالت اجتماعی را طوری انجام دهند که باعث موفقیت سرمایه‌ گذاری، توسعه کشور و ایجاد بستر مناسب برای نسل‌ های آینده گردد.

در این مراسم همچنین انجنیر خلیل ‌الله به ‌نمایندگی از شرکت الکوزی، از امضای تفاهمنامه میان وزارت انرژی و آب و شرکت الکوزی ابراز خرسندی کرده و آن را در تولید انرژی و توسعه کشور موثر دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.