• انتشار: 7 نوامبر 2015
  • ساعت: 17:08
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 4099
پرینت

تفاهمنامه اقتصادى میان افغانستان و ترکمنستان امضاء شد

در پنجمین نشست مشترک اقتصادى میان افغانستان و ترکمنستان، مقام هاى دو کشور؛ تفاهمنامه های همکارى هاى دوجانبه در بخش هاى زراعت، مخابرات، ترانسپورت و برق امضا نمودند. 

اجمل عبدالرحیمزی سخنگوی وزارت مالیه به خبرگزاری رها گفت: این نشست میان وزیرمالیه افغانستان و یکشى گلیدى لیگیو معاون کابینه ترکمنستان برگزار شده بود.

به گفته او در این نشست موافقتنامه همکارى هاى دو جانبه در بخش هاى انرژی و آب، ترانسپورت، مخابرات، معارف و فرهنگ امضا شده است.

عبدالرحیمزى علاوه کرد که در ششمین نشست همکارى هاى اقتصادى میان دو کشور که به زودى برگزار خواهد شد، در تمام بخش هاى یاد شده به شمول خریدارى گندم قراردادهاى جداگانه به امضا خواهد رسید.

گفتنی است که اکلیل حکیمى، وزیر مالیه در راس یک هیئت عالیرتبه روز گذشته جهت اشتراک در پنجمین نشست مشترک اقتصادى میان افغانستان و ترکمنستان  عازم پایتخت ترکمنستان عشق آباد گردید.

در این سفر علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب، محمد الله بتاش وزیر ترانسپورت و هوانوردی، داکتر قیومی مشاور اقتصادی رئیس جمهور و دیگر مسوولین ادارات ذیربط وزیر مالیه را همراهی مینمودند.

قابل تذکر است که چندی قبل حکومت افغانستان با کشور ترکمنستان پنج تفاهمنامه را در بخش های کمیسیون مشترک بین الحکومتی همکاری های تجاری و اقتصادی، تطهیر پول(پولشویی)، همکاری های انرژی ، تربیت بدنی و همکاری های علمی و تکنالوژی به امضا رسانیدند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.