• انتشار: 19 می 2016
  • ساعت: 13:59
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 9685
پرینت
دفتر رییس جمهوری پیشین:

تغییر مسیر برق ۵۰۰ کیلو ولت ترکمنستان در زمان حکومت کرزی صورت نگرفته است

ایمل فیضی، سخنگو و دستیار حامد کرزی ادعای حکومت وحدت ملی مبنی بر اینکه تغییر مسیر انتقال برق از بامیان-میدان وردگ به سالنگ در زمان ریاست جمهوری حامد کرزی صورت گرفته است را رد کرد.

 

مقام های حکومت وحدت ملی، به خصوص محمد اشرف غنی، بعد از اعتراضات گسترده شهروندان کشور، مدعی شدند که تغییر مسیر برق ۵۰۰ کیلوولت ترکمنستان از بامیان به سالنگ در زمان حکومت پیشین صورت گرفته است.

آقای فیضی با رد این ادعا، به خبرگزاری پژواک گفته است که حکومت وحدت ملی با این کار در تلاش است که افکار عمومی را به بی راهه بکشاند.

چندی پیش ارگ، خبرنامه ای را منتشر کرد که تغییر مسیر برق از بامیان به سالنگ به پیشنهاد اسماعیل خان وزیر پیشین انرژی و آب و با امضای مارشال فهیم صورت گرفته است.

اعتراضات علیه این تصمیم بعد از فیصله ۱۱ ثور سال جاری بیشتر شد و در نقاط مختلف کشور مردم دست به اعتراض زدند.

محمد محقق در یک گردهمآیی در اعتراض به این تصمیم گفته بود که در جلسه کابینه به گفته او و سرور دانش به اندازه یک “مسافر” هم بها نداده اند.

او به حکومت هشدار داده بود که چنانچه این فیصله را ملغی نکند، از مقامش استعفا خواهد داد.

روز دوشنبه گذشته نیز ده ها هزار تن در یک اعتراض مدنی از دولت خواستند که عدالت را تامین کند و فیصله ۱۱ ثور کابینه را ملغی کند.

آقای غنی با نشر بیانیه ای کار تدارکاتی مسیر برق ۵۰۰ کیلوولت ترکمنستان از پلخمری تا ارغندی را به حالت تعلیق در آورد و گفته است این مشکل را حل خواهد کرد.

او با صدور حکمی کمیسیونی تشکیل داده است که این مشکل بررسی شود اما معترضان می گویند که به دولت باور ندارند و شرط شان لغو بدون شرط فیصله ۱۱ ثور کابینه است.

ایمل فیضی نیز تاکید می‌کند که اگر تصمیم در زمان کرزی گرفته شده، حکومت وحدت ملی می‌تواند این تصمیم را نیز همانند بسیاری از تصمیم‌های حکومت پیشین، تغییر دهد.

گفتنی است که حکومت در این مورد هنوز اظهار نظر تازه ای نکرده است. از سوی دیگر معترضان گفته اند که دست از اعتراض بر نمی دارند و از هر اهرام فشاری علیه دولت استفاده خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.