سیاست

تغییر در صفوف طالبان یک روز پس از دیدار با آمریکایی ها

ذبیح الله مجاهد سخنگو و معاون وزیر اطلاعات و فرهنگ طالبان امروز دوشنبه گفت که شورای وزیران امارت اسلامی امروز به مدت ۶ ساعت از ۸ صبح الی ۲ بعدازظهر جلسه برگزار کرد.

این جلسه طولانی دقیقا یک روز پس از دیدار نمایندگانی ارشد از امارت اسلامی به شمول امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه دولت موقت، ملا خیرالله خیرخواه سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ و ملا عبدالحق واثق سرپرست ریاست استخبارات امارت اسلامی با نمایندگان از دولت آمریکا در دوحه قطر برگزار شد.

گفته می شود در این شورا تصمیم گرفته شده تا افرادی که از نظر مقام های طالبان نامطلوب هستند از صف گروه خارج شوند.

یک مقام طالبان به بی بی سی فارسی گفته است که منظور از افراد نامطلوب کسانی هستند که با واسطه وارد این گروه شده، پیشینیه ای نامعلوم دارند و مطیع فرمان های رهبری طالبان نیستند.

این تصمیم به آرایش درست یک روز پس از اولین دیدار مستقیم میان رهبران طالبان با نمایندگانی از آمریکا پس از سقوط دولت پیشین صورت می گیرد.

مقام های طالبان نشست با نمایندگان آمریکا را صادقانه و مثبت خواند و مقام های آمریکایی این نشست را حرفه ای و صریح عنوان کردند.

از جزئیات نشست نمایندگان دو کشور گزارش دقیقی در دست نیست اما آنطور که مقام های طالبان گفته اند طرفین بر سر ادامه یافتن کمک های بشردوستانه به افغانستان و تلاش نمایندگان امارت اسلامی برای به رسمیت شناخته شدن گفتگو کرده اند.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا