• انتشار: 6 جولای 2020
  • ساعت: 14:16
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45542
پرینت
با ثبت 239 مورد تازه در بیست و چهار ساعت گذشته

تعداد کل مبتلایان به کرونا در افغانستان به ۳۳۱۹۰ نفر رسید

براساس اعلام وزارت صحت با ثبت ۲۳۹ مورد تازه در بیست و چهار ساعت گذشته تعداد کل مبتلایان به کرونا در افغانستان به ۳۳ هزار و ۱۹۰ نفر رسیده است.

وزارت صحت عامه اعلام کرد در یک شبانه روز گذشته ۲۳۹ مورد تازه بیماری کووید -۱۹ در کشور شناسایی شده که با این حساب شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۳۳ هزار و ۱۹۰ نفر افزایش یافته است.

این وزارت همچنان گفته است که در ۲۴ ساعت گذشته ۳۴ تن در اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در کشور جان باختند که با این حساب شمار مجموعی قربانیان ویروس کرونا در افغانستان به ۸۹۸ نفر افزایش یافته است.

براساس گفته های این وزارت در یک شبانه روز گذشته ۷۳۷ بیمار کووید-۱۹ صحت یاب شده است که به این ترتیب شمارمجموعی بهبودیافتگان کووید -۱۹ به بیش از ۲۰ هزار نفر افزایش یافته است.

نمونه های مشکوک به کرونا در یک شبانه روز گذشته شامل؛ ۹۰ مورد در کابل، ۲۳ مورد در هرات، ۷ مورد در قندهار، ۸ مورد در بلخ، در ننگرهار، تخار هر کدام یک مورد، ۱۶ مورد در بامیان، ۹ مورد در بغلان ، در لوگر و قندوز هر کدام پنج مورد، ۵۱ مورد در غزنی، در پروان، لغمان و پنجشیر هر کدام سه مورد، چهار مورد در کنر، در ولایات هلمند و سمنگان هر کدام دو مورد و شش مورد در زابل بوده‌اند.

براساس تازه‌ترین آمار ارائه شده توسط دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون بیش از ۱۱ملیون انسان در سراسر جهان به ویروس کرونا متبلا شده اند.

در این میان ۵۳۳,۶۸۴ تن جان باخته و۶,۱۶۱,۱۹۲ تن صحت‌یاب شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.