• انتشار: 17 ژوئن 2020
  • ساعت: 14:29
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 44944
پرینت

تعداد کل مبتلایان به کرونا در افغانستان به ۲۶ هزار و ۸۷۴ نفر رسید

براساس اعلام وزارت صحت عامه با ثبت ۵۶۴ مورد تازه در بیست و چهار ساعت گذشته آمار کل مبتلایان به کرونا در افغانستان به ۲۶۸۷۴ نفر رسید.

وزارت صحت می‌گوید در یک شبانه‌روز گذشته از میان بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ نمونۀ گرفته‌شده از افراد مشکوک به ویروس کرونا، نتیجۀ آزمایش ۵۶۴ تن مثبت تشخیص شده است.

سعید‌الدین جامی، مسئول روابط عامۀ این وزارت امروز چهار‌شنبه، ۲۸ جوزا با نشر آمار روزانۀ مبتلایان ویروس کرونا گفت با ثبت این رقم تازه شمار رویدادهای مجموعی مثبت این ویروس در سراسر کشور به ۲۶ هزار و ۸۷۴ رویداد رسیده است.

به گفتۀ او، با صحت‌یاب شدن ۶۵۰ بیمار کووید – ۱۹ در یک شبانه‌روز گذشته، شمار بهبودیافته‌اند به ۶ هزار و ۱۵۸ تن می‌رسد.

همچنان با مرگ ۱۳ بیمار مبتلا به این ویروس شمار جان باخته‌گان به ۵۰۴ تن افزایش یافته است.

از میان ۵۶۴ رویداد تازۀ مثبت ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۲ تن در کابل، ۶۵ تن در بامیان، ۶۴ تن در تخار، ۵۱ تن در بلخ، ۴۰ تن در پکتیا، ۲۷ تن در کندهار، ۲۷ تن در کندز، ۲۴ تن در میدان‌وردک، ۲۱ تن در بغلان، ۱۴ تن در دایکندی، ۱۲ تن در کاپیسا، ۸ تن در نورستان، ۶ تن در بدخشان، ۶ تن در ننگرهار، ۵ تن در کنر و ۲ تن در زابل به این ویروس مبتلا شده‌اند.

در این حال محمدرفیق شیرزی، سخنگوی ریاست صحت هرات گفت در یک شبانه‌روز گذشته ۹ بیمار کرونا در این ولایت فوت کرده‌اند و ۱۳۰ تن درمان شده‌اند.

به گفتۀ آقای شیرزی، به علت نبود وسایل تشخیص کووید – ۱۹ از پنج روز به این‌سو رویدادهای مشکوک به این ویروس آزمایش نشده است.

قرار است وسایل مورد نیاز آزمایش کرونا تا پایان امروز به هرات برسند.

بر بنیاد آمارهای وزارت صحت از میان ۶۰ هزار و ۲۹۸ نمونۀ آزمایش‌شدۀ ویروس کرونا در سراسر کشور، ۲۰ هزار و ۲۱۲ رویداد این ویروس فعال است.

اما در جهان تاکنون بیش از ۸ میلیون و ۲۵۷ هزار تن به ویروس کرونا آلوده شده‌اند که 4 صد و ۴۵ هزار تن آن‌ها فوت کرده‌اند و بیش از ۴ میلیون و ۳۰۶ هزار تن دیگر درمان شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.