• انتشار: 15 ژوئن 2020
  • ساعت: 18:31
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 44891
پرینت

تعداد کل مبتلایان به کرونا در افغانستان به ۲۵ هزار ۵۲۷ تن رسید

براساس اعلام وزارت صحت عامه با ثبت ۵۵۱ مورد تازه در بیست و چهار ساعت گذشته تعداد کل مبتلایان به کرونا در افغانستان به بیش از بیست و پنج هزار رسیده است.

وزارت صحت اعلام کرده است که در ۲۴ ساعت گذشته از میان یک‌هزار و ۵۵۱ نمونۀ گرفته‌شده از افراد مشکوک به ویروس کرونا، ننتیجۀ آزمایش ۷۶۱ تن مثبت تشخیص شده است.

شفیق‌الله شهیم، معین مالی و اداری وزارت صحت امروز دو‌شنبه، ۲۶ جوزا با نشر آمار روزانۀ مبتلایان ویروس کرونا می‌گوید که با ثبت این رقم تازه، شمار رویدادهای مثبت کووید – ۱۹ در سراسر کشور به ۲۵ هزار و ۵۲۷ رسیده است.

رویدادهای مثبت ویروس کرونا در یک شبانه‌روز گذشته در ولایت‌های کابل (۲۳۷)، کندز (۱۱۳)، لوگر (۱۰۳)، تخار (۹۳)، پروان (۳۷)، میدان‌وردک (۳۰)، کندهار(۲۵)، ننگرهار (۲۲)، پنجشیر (۱۶)، بامیان (۱۵)، پکتیا (۱۵)، بغلان (۱۴)، ارزگان (۱۲)، بدخشان (۱۱)، دایکندی (۱۰)، نورستان (۴) و کنر (۴) ثبت شده‌اند.

به گفتۀ آقای شهیم، همچنان در یک شبانه‌روز گذشته ۷ بیمار کرونا جان باخته‌اند و ۳۶۵ تن دیگر بهبود یافته‌اند.

بر بنیاد آمارهای وزارت صحت تاکنون در مجموع ۵ هزار و ۹۰ بیمار مبتلا به کووید – ۱۹ صحت‌یاب شده‌اند و ۴۷۸ بیمار دیگر در نتیجۀ ابتلا به این ویروس فوت کرده‌اند.

همچنان در جهان تاکنون بیش از ۷ میلیون و ۹۹۵ هزار تن به کووید – ۱۹ دچار شده‌اند که از این رقم بیش از چهارصد و ۳۵ هزار تن جان باخته‌اند و بیش از ۴ میلیون و ۱۲۸ هزار تن دیگر بهبود یافته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.