• انتشار: 6 آوریل 2020
  • ساعت: 11:02
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43257
پرینت
ثبت 30 مورد تازه ابتلا در 24 ساعت گذشته

تعداد کل مبتلایان به کرونا در افغانستان به ۳۶۷ رسید

براساس اعلام وزارت صحت عامه با ثبت ۳۰ مورد تازه در بیست و چهار ساعت گذشته تعداد کل مبتلایان به کرونا در افغانستان به ۳۶۷ تن رسیده است.

وزارت صحت عامه از ثبت ۳۰ رویداد جدید کووید ۱۹ در افغانستان خبر می‌دهد.

وزارت صحت عامه افغانستان امروز (دوشنبه ۱۸ حمل) اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۰ رویداد تازه‌ی ویروس کرونا در کشور مثبت تشخیص داده شده است.

در این میان ۱۶ مورد آن در ولایت هرات، ۶ مورد در کابل، ۳ مورد در نیمروز، ۲ مورد در کندز، ۲ مورد فاریاب و ۱ مورد در ولایت دایکندی، به ثبت رسیده ‌اند.

با این حساب تعداد کل واقعات مثبت کووید ۱۹ در کشور به ۳۶۷ مورد رسیده است که پس از ولایت هرات، کابل بیشترین رقم ابتلا را تا کنون دارد.

تاهنوز ۸ تن در اثر این بیماری جان داده اند که آخرین مورد آن یک مرد ۸۰ ساله در ولایت تخار می‌باشد و ۱۷ تن دیگر صحت‌یاب شده اند.

گفته می‌شود ویروس کرونا در کشور شروع به گردش کرده است و بیشترین واقعات مثبت اخیر هیچ‌کدام گذشته‌ی سفر به کشورهای آلوده را ندارد.

با گسترش آمار ابتلا به کرونا در کشور، در ولایات هرات، فراه، نمیروز، بلخ و کابل محدودیت‌های گشت‌وگذار وضع شده و مقام‌های دولتی اعلام کرده‌اند؛ با کسانی که محدودیت‌های وضع شده را رعایت نکنند، برخورد جدی صورت می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.