• انتشار: 21 می 2020
  • ساعت: 16:36
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 44503
پرینت

تعداد کل مبتلایان به کرونا در افغانستان به ۸۶۷۶ نفر رسید

وزارت صحت اعلام کرد با ثبت ۵۳۱ مورد تازه به کرونا در بیست و چهار ساعت گذشته تعداد کل مبتلایان به این ویروس در افغانستان به ۸۶۷۶ نفر رسیده است.

وزارت صحت می‌گوید در شبانه‌روز گذشته ۵۳۱ تن در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان بیشترین رویدادهای مثبت در کابل، کندهار، بلخ، هرات و ننگرهار ثبت شده است.

وحید مجروح، معین عرضۀ خدمات صحی این وزارت امروز پنج‌شنبه، اول جوزا در نشستی خبری گفت با ثبت این رقم تازه، شمار مبتلایان به کووید – ۱۹ در سراسر کشور به ۸ هزار و ۶۷۶ تن افزایش یافته‌اند.

در ۲۴ ساعت گذشته ۶ بیمار مبتلا به کرونا جان باخته‌اند و ۸ بیمار بهبود یافته‌اند. بر بنیاد آمارهای وزارت صحت تاکنون ۱۹۳ تن در نتیجۀ ابتلا به کرونا در کشور فوت کرده‌اند و ۹۳۸ بیمار صحت‌یاب شده‌اند.

آقای مجروح از شهروندان کشور می‌خواهد که روزهای عید را در خانه‌های‌شان تجلیل کنند. او هشدار می‌دهد که بیرون‌شدن از خانه در روزهای عید و به آغوش‌کشیدن یکدیگر، سبب رفتن شهروندان به شفاخانه می‌شود.

در این حال محمدیعقوب حیدری، والی کابل در نشستی گفت در سه روز عید به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا محدودیت بر گشت‌وگذار در شهر کابل سخت‌تر می‌شود.

آقای حیدری نیز از مردم خواست در روزهای عید در خانه‌های خود بمانند. به گفتۀ او، در روزهای عید به دلیل رقم بلند ویروس کرونا دید و بازدید، رفتن به مهمانی، تفریح و فاتحه ممنوع است و نیروهای امنیتی قیودات وضع‌شده را به گونۀ جدی تطبیق می‌کنند.

گفتنی‌ست شمار مبتلایان به کووید – ۱۹ در جهان از مرز ۵ میلیون تن گذشت. تاکنون بیش از ۵ میلیون و ۸۹۹ هزار تن در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، از این میان بیش از ۳۲۹ هزار تن جان باخته‌اند و بیش از دو میلیون و ۲۴ هزار تن درمان شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.