• انتشار: 11 می 2020
  • ساعت: 16:29
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 44211
پرینت
ثبت 285 مورد تازه در 24 ساعت گذشته

تعداد کل مبتلایان به کرونا در افغانستان ۴۶۸۷ نفر رسید

به گفتۀ معین وزارت صحت عامه، در شبانه‌روز گذشته ۲ بیمار کرونا فوت و ۱۶ بیمار دیگر صحت‌یاب شده‌اند. بر بنیاد آمارهای وزارت صحت عامه، ‏تاکنون ۱۲۲ تن در نتیجۀ ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌ و ۵۷۴ تن دیگر بهبود یافته‌اند.

وزارت صحت عامه می‌گوید در ۲۴ ساعت گذشته از میان ۷۰۹ نمونۀ گرفته‌شده از افراد مشکوک به ویروس کرونا، نتیجۀ آزمایش ۲۸۵ تن در کشور مثبت تشخیص داده شده است.

از این میان در شبانه‌روز گذشته، ۱۶۱ رویداد تازۀ مثبت کرونا در کابل ثبت شده و پس از کابل ولایت‌های هرات و کندهار بیشترین بیماران ویروس کرونا را دارند.

وحید مجروح، معین عرضۀ خدمات صحی این وزارت امروز دوشنبه، ۲۲ ثور در نشستی خبری گفت با ثبت این رقم تازه، شمار مبتلایان به کرونا در کشور به ۴ هزار و ۶۸۷ تن رسیده است.

به گفتۀ او، در شبانه‌روز گذشته ۲ بیمار کرونا فوت و ۱۶ بیمار دیگر صحت‌یاب شده‌اند. بر بنیاد آمارهای وزارت صحت عامه، ‏تاکنون ۱۲۲ تن در نتیجۀ ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌ و ۵۷۴ تن دیگر بهبود یافته‌اند.

آقای مجروح افزود هنوز هم تهدید کرونا در افغانستان جدی است و مردم باید به توصیه‌های وزارت صحت عامه برای مبارزه با این ویروس عمل کرده و نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

این در حالی‌ست که تاکنون بیش از ۴ میلیون در جهان به کووید – ۱۹ مبتلا شده‌اند از این رقم بیش از ۲۸۳ هزار تن فوت کرده‌اند و بیش از یک میلیون و ۴۹۳ هزار تن دیگر صحت‌یاب بهبود یافته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.