• انتشار: 22 آوریل 2020
  • ساعت: 14:51
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 43938
پرینت
51 مورد تازه در 24 ساعت گذشته به ثبت رسید

تعداد کل مبتلایان به کرونا در افغانستان به ۱۱۴۳ نفر رسید

با ثبت پنجاه و یک مورد تازه ابتلا به کرونا در بیست وچهار ساعت گذشته تعداد کل مبتلایان به این ویروس در افغانستان به ۱۱۴۳ تن رسید.

مسولان وزارت صحت عامه می‌گویند در بیست و چهار ساعت گذشته ۵۱ مورد جدید ویروس کرونا در افغانستان به ثبت رسیده است. 

با ثبت ۵۱ واقعه جدید ویروس کرونا، شمار کلی مبتلایان به بیماری کووید۱۹، در کشور، به ۱۱۴۳ نفر رسیده است.

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه امروز (چهارشنبه، سوم ثور) در کنفرانس خبری گفت از مجموع ۵۱ واقعه جدید ویروس کرونا که در ۲۴ ساعت گذشته ثبت گردیده، ۲۸ واقعه آن به ولایت کابل، ۳ واقعه به ولایت هرات، ۲ واقعه به ولایت غزنی، ۴ واقعه به ولایت کاپیسا، ۶ واقعه به ولایت ننگرهار، ۳ واقعه به ولایت کنر وبه ولایت های پروان، بامیان، لغمان، پکتیکا وفراه؛ هرکدام یک یک واقعه مربوط می‌شود.
مایار، گفت در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ تن دیگر از افراد مبتلا به بیماری کووید۱۹، سلامت خود را به دست آورده اند و شمار کلی شفایافتگان تا اکنون به ۱۶۶ نفر می رسد.
او گفت در یک‌شبانه روز گدشته، ۴ تن دیگر از بیماران مبتلا به کووید۱۹، جان باخته اند و شمار مجموعی جان باختگان به ۴۰ نفر رسیده است.
مایار در همین حال گفت تمام ۳۰ سمپل مشکوک ویروس کرونا از ولسوالی سروبی ولایت کابل که در ۲۴ ساعت گذشته مورد آزمایش قرار گرفت، منفی ثابت شده است.
سخنگوی وزارت صحت عامه با نگرانی از افزایش روز افزون واقعات مثبت ویروس کرونا به ویژه در کابل، از باشندگان این ولایت بار دیگر در خواست کرد که توصیه‌ها و پیام‌های صحی وزارت صحت عامه را با جدیت رعایت کنند تا از شیوع گسترده این ویروس جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.