• انتشار: 7 ژانویه 2020
  • ساعت: 21:00
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 40653
پرینت

تعداد کشته های مراسم تشییع سردار سلیمانی در کرمان به ۵۶ نفر رسید

رئیس سازمان اورژانس ایران از کشته شدن ۵۶ نفر در اثر ازدحام در مراسم تشییع قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران، در شهر کرمان خبر داده است.

به گفته پیرحسین کولیوند ۳۵ مرد و ۲۱ زن در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند. آقای کولیوند تعداد مصدومان را ۲۱۳ نفر اعلام کرد.

پیشتر عباس آمیان، مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمان تعدادی کشته‌های مراسم تشییع قاسم سلیمانی را بیش از ۵۰ نفر اعلام کرده بود.

آقای آمیان به خبرگزاری‌های ایران گفت پزشکی قانونی در حال شناسی اجساد است و افزود “آمار نهایی جان‌باختگان متعاقبا اعلام خواهد شد.”

به گفته آقای آمیان بیشتر کشته‌شدگان این حادثه مرد هستند و افراد “کم‌سال و بزرگ‌سال” در میان جان‌باختگان هستند.

همچنین بنا بر گزارش‌ها مراسم تدفین قاسم سلیمانی که پیشتر به تعویق افتاده بود در “گلزار شهدا” در کرمان در حال برگزاری است.

در پی انتشار خبر کشته شدن ده‌ها نفر در ازدحام مراسم آقای سلیمانی، مسئول کمیته تشییع از تعویق خاکسپاری خبر داده بود. رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران هم گفته بود “برای اینکه آبرو و سرافرازی شهیدان دستمایه حوادث رخ‌داده نشود، برنامه مراسم تشییع در تاریخ دیگری برگزار خواهد شد.”

قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران، در حمله هوایی آمریکا در عراق کشته شد و جنازه او بعد از تشییع در عراق، مشهد، اهواز، تهران و قم، امروز در کرمان تشییع شد.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در پیامی درگذشت قربانیان حادثه کرمان را تسلیت گفته است. آقای روحانی از وزیر بهداشت خواسته به وضعیت زخمی‌ها رسیدگی کند و اسحاق جهانگیری، معاون اولش را مامور رسیدگی به خانواده‌های بازماندگان کرده است.

کیانوش جهانپور، رئیس روابط عمومی وزارت بهداشت از انتقال تمام مصدومان حادثه به بیمارستان خبر داده است.

به گفته آقای جهانپور در بین قربانیان حادثه “زن و مرد و سالمند و نوجوان وجود دارد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.