• انتشار: 18 ژوئن 2020
  • ساعت: 18:15
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45004
پرینت

تعداد مبتلایان به کرونا در افغانستان به ۲۷۵۳۲ نفر رسید

براساس اعلام وزارت صحت عامه با ثبت ۶۵۸ مورد تازه کرونا تعداد کل مبتلایان به کرونا در افغانستان به ۲۷ هزار و ۶۵۸ تن رسیده است.

وزارت صحت عامه می‌گوید از میان یک‌هزار و ۳۰۱ نمونۀ گرفته‌شده از افراد مشکوک به ویروس کرونا، نتیجۀ آزمایش ۶۵۸ تن در ۲۴ ساعت گذشته مثبت تشخیص شده است.

سعید‌الدین جامی، مسئول روابط عامۀ این وزارت امروز پنج‌‌شنبه، ۲۹ جوزا با نشر آمار روزانۀ مبتلایان ویروس کرونا گفت با ثبت این رقم تازه شمار رویدادهای مجموعی مثبت این ویروس در سراسر کشور به ۲۷ هزار و ۵۳۲ رویداد رسیده است.

به گفتۀ او، با مرگ ۴۲ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باخته‌گان به ۵۴۶ تن افزایش یافته است.

همچنان با صحت‌یاب شدن یک‌هزار و ۵۰۲ بیمار دیگر شمار بهبودیافته‌گان این ویروس به ۷ هزار و ۶۶۰ تن می‌رسد.

آقای جامی گفت از میان ۶۵۸ رویداد تازۀ مثبت ویروس کرونا در یک شبانه‌روز گذشته ۴۱۵ تن در کابل، ۶۲ تن در بامیان، ۴۰ تن در تخار، ۲۷ تن در کندهار، ۲۲ تن در کندز، ۲۱ تن در لوگر، ۱۷ تن در بغلان، ۱۴ تن در پنجشیر، ۱۰ تن در دایکندی، ۷ تن در پروان، ۶ تن در بلخ، ۶ تن در زابل، ۵ تن در غور، ۴ تن در فاریاب و ۲ تن در پروان به این ویروس دچار شده‌اند.

در این حال محمدرفیق شیرزی، سخنگوی ریاست صحت هرات می‌گوید که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در این ولایت فوت کرده‌اند.

این درحالی‌ست که از ۶ روز به این‌سو به دلیل نبود ابزارهای آزمایش و تشخیص ویروس کرونا در هرات هیچ نمونۀ گرفته‌شده از افراد مشکوک به این ویروس آزمایش نشده است.

باشندگان هرات با انتقاد از نرسیدن وسایل آزمایش می‌گویند در جریان شش روز گذشته ده‌ها فرد مشکوک به کرونا در این ولایت جان باخته‌اند.

بر بنیاد آمارهای وزارت صحت از میان ۶۱ هزار و ۵۹۹ نمونۀ آزمایش‌شدۀ ویروس کرونا در سراسر کشور، ۱۹هزار و ۳۲۶ رویداد این ویروس فعال است.

در جهان تاکنون بیش از ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تن به ویروس کرونا آلوده شده‌اند. از این رقم بیش از ۴۵۱ هزار تن فوت کرده‌اند و بیش از ۴ میلیون و ۴۱۴ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.