• انتشار: 9 می 2020
  • ساعت: 04:09
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 44118
پرینت

تعداد مبتلایان به کرونا در افغانستان به ۳۷۷۸ نفر رسید

وزارت صحت‌عامه اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته از میان ۷۱۴ نمونۀ گرفته‌شده از افراد مشکوک به ویروس کرونا، نتیجۀ آزمایش ۲۱۵ تن در پانزده ولایت، مثبت تشخیص داده شده است.

کابل، هرات و بلخ باز هم بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا را دارند. 

بر بنیاد معلومات این وزارت در یک شبانه‌روز گذشته ۵۰ تن در کابل، ۵۷ تن در هرات، ۳۱ تن در بلخ، ۱۷ تن در کندهار، ۱۱ تن در جوزجان، ۹ تن در پکتیا و ۸ تن در غور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به همین‌ ترتیب، آزمایش کرونای ۷ تن در کنر، ۶ تن در لوگر، ۵ تن در ننگرهار، ۴ تن در فاریاب، سه سه تن در پکتیکا و زابل و دو دو تن دیگر در لغمان و خوست نیز مثبت تشخیص داده شده است.

وحید مجروح، معین عرضۀ خدمات صحی این وزارت در یک پیام تصویری که به رسانه‌ها فرستاده است می‌گوید، در یک شبانه‌روز گذشته ۳ بیمار کرونا فوت کرده‌اند و ۴ بیمار دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

با ثبت این ارقام تازه، شمار مجموعی مبتلایان به کووید – ۱۹ در کشور به سه هزار و ۷۷۸ تن رسیده است که از این میان تاکنون ۱۰۹ تن در نتیجۀ ابتلا به بیماری کرونا جان باخته‌اند و ۴۷۲ تن دیگر بهبود یافته‌اند.

مسئولان وزارت صحت‌عامه، می‌گویند روند گسترش ویروس کرونا در کشور هنوزهم سیر صعودی دارد و اگر مردم فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنند، این ویروس بیشتر گسترش خواهد یافت.

گفتنی‌ست که تاکنون بیش از ۳ میلیون ۹۱۷ هزار تن در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان بیش از ۲۷۰ هزار تن جان باخته‌اند و یک میلیون و ۳۴۴۱۲۰ تن دیگر درمان شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.