• انتشار: 11 آوریل 2020
  • ساعت: 12:27
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43438
پرینت

تعداد مبتلایان به کرونا در افغانستان به ۵۲۱ تن رسید

آقای مایار افزود با ثبت ۳۷ واقعه جدید، تعداد کلی مبتلایان کروناویروس در افغانستان به ۵۲۱ مورد رسیده است که بیشترین آن در هرات و کابل ثبت شده است.

وزارت صحت عامه گفت در ۲۴ ساعت گذشته ۳۷ واقعه مثبت کروناویروس در ۱۱ ولایت ثبت شده است.

وحیدالله مایار، سخنگوی این وزارت روز جمعه ۱۰ اپریل (۲۲ حمل) گفت ۱۶ واقعه در کابل، هشت واقعه در هرات، دو واقعه در قندهار، دو واقعه در لوگر، دو واقعه در دایکندی، دو واقعه در تخار و پنج رویداد مثبت دیگر در ولایت‌های بامیان، پروان، غور بادغیس و نیمروز به ثبت رسیده است.

آقای مایار افزود با این حساب، تعداد کلی مبتلایان کروناویروس در افغانستان به ۵۲۱ مورد رسیده است که بیشترین آن در هرات و کابل ثبت شده است.

محمد رفیق شیرزی، سخنگوی ریاست صحت عامه هرات گفت در ۲۴ ساعت گذشته ۷۰ نمونۀ مشکوک در لابراتوار تشخیص کروناویروس در این ولایت مورد آمازیش قرار گرفته که از این میان، هشت نمونۀ آن مثبت بوده است.

آقای شیرزی افزود در حال حاضر شمار مجموعی مبتلایان این ویروس در هرات به ۲۶۵ رسیده است.

بر اساس معلومات وزارت صحت عامهٔ افغانستان تا اکنون ۳۲ فرد مبتلا به کروناویرس در آن کشور صحت‌یاب شده و ۱۵ نفر دیگر جان باخته است.

کروناویروس در دسمبر ۲۰۱۹ نخست در شهر ووهان، مرکز ولایت هوبی چین شایع شد.

بر اساس معلومات پوهنتون جانس هاپکنز ایالات متحده این ویروس تا روز جمعه ۱۰ اپریل (۲۲ حمل) در ۱۸۵ کشور و قلمرو جهان، جان بیش از ۹۶۷۰۰ نفر را گرفته و بیش از یک میلیون و ۶۱۱ هزار نفر دیگر به آن مبتلا شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.