اجتماعی

تظاهرات مهاجرین افغان در کمپ ابوظبی علیه امریکا نسبت به توقف روند عملیات تخلیه

صدها تن از شهروندان افغانستان که در عملیات تخلیه امریکا به کمپ های مهاجرین در ابوظبی منتقل شده اند، نسبت به توقف روند انتقال به امریکا و تداوم بی سرنوشتی شان تظاهراتی را راه اندازی کردند.

یک تن از مخاطبین خبرگزاری رها که در یکی از این کمپ ها در ابوظبی حضور دارد، با ارسال عکس و ویدیوهایی از این تظاهرات می گوید صدها تن از شهروندان افغانستان به شمول زنان و کودکان شام گذشته (چهارشنبه ۲۰ دلو) و صبح امروز در پیوند به ادامه بلاتکلیفی شان در این کمپ ها دست به تظاهرات زده اند.

معترضان از امریکا می خواهند که زمینه انتقال آنها را از این کمپ ها به امریکا فراهم سازد.

وی می گوید که در دو کمپ ابوظبی دست کم ۱۲ هزار مهاجر افغان حضور دارند، و ایالات متحده در روند تخلیه افغان ها با تبعیض رفتار می کند.

او می گوید که افغان هایی که به کمپ های مهاجرین در قطر منتقل شده اند طی مدت ۳۰ روز از این کمپ ها خارج شده و به امریکا منتقل شده اند، اما آنهایی که در کمپ های ابوظبی می باشند پس از شش ماه همچنان بلاتکلیف مانده اند.

وی افزود با وجود آنکه ساکنان این کمپ چندین بار تظاهرات کرده اند و خواهان توجه شده اند تاکنون هیچ جواب مشخصی از سوی مقام های امریکایی دریافت نکرده اند.

لازم به ذکر است که پس از سقوط دولت پیشین، نیروهای امریکایی به همراه متحدین خود حدود دو هفته عملیاتی را تحت نام «عملیات تخلیه» راه اندازی کردند که به موجب آن شهروندان خارجی و افغان های آسیب پذیر را از کابل با طیاره های نظامی خارج ساخته و به کشورهای منطقه انتقال دادند تا پس از بررسی دوسیه هایشان آنها را به کشورهایشان متبوع و ثالث انتقال دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا