اجتماعیبرگزیده ها

تظاهرات فعالین افغان در امریکا؛ استخبارات پاکستان پیروزی طالبان را رقم زد

فعالین افغان در امریکا به مناسب سالروز آزادسازی افغانستان از اشغال اتحاد جماهیر شوروی سابق تظاهرات ضد طالبانی برگزار کردند.

معترضین با اجتماع در مقابل سفارت پاکستان در واشنگتن دی سی و کاخ سفید خواستار آزاد سازی دوباره افغانستان این بار از چنگال طالبان مورد حمایت پاکستان شدند.

به نقل از «اِی اِن آی» تظاهرات کنندگان تسلط دوباره طالبان بر افغانستان در آگوست سال گذشته میلادی را نتیجه حمایت سازمان استخبارات پاکستان(آی اِس آی) از طالبان خواندند و خواستار اعمال تحریم علیه پاکستان برای نجات دنیا از فعالیت های مخرب گروه های تروریستی مورد حمایت اسلام آباد شدند.

معترضین همچنین از جو بایدن رئیس جمهور امریکا و جامعه جهانی خواستند از حقوق بشر و حقوق زنان در افغانستان حمایت کنند.

تظاهرات کنندگان با حمل پلاکاردهای «افغانستان را از حمله گروه های تروریستی نجات دهید و طالبان تروریست های مورد حمایت پاکستان هستند» خشم خود را نسبت به پاکستان ابراز داشتند.

تظاهرات فعالین مدنی افغان در امریکا علیه طالبان و پاکستان

این تظاهرات که از سوی «خالده نوابی» از نهاد «صدای شنیده نشده افغان ها» و در هوای سرد امریکا برگزار شده بود با اضافه شدن دیگر فعالین به شمول اعضای «دیاسپورا افغان» گسترده تر شد.

معترضین همین طور آزادی تظاهرات کنندگان زن که توسط طالبان بازداشت شده اند را خواستار شدند.

باید گفت طالبان با اینکه در اواسط آگوست سال گذشته میلادی یک بار دیگر قدرت را در افغانستان به دست گرفتند اما هنوز هیچ کشوری آنها را به رسمیت نشناخته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا