اجتماعیِتیتر یک

تظاهرات افسران نظامی ارتش پیشین افغانستان در هند؛ بی سرنوشت رها شده ایم!

عده یی از افسران ارتش که در حکومت پیشین خدمت می کردند و دوره های مختلف آموزش نظامی را در هند پشت سر گذاشته اند، می گویند با آینده ای نامعلوم و مشکلات اقتصادی در هند روبرو هستند.

بیش از صد و هشتاد افسر نظامی پیشین افغان با برپایی تظاهرات در مقابل وزارت امور خارجه هند اظهار داشتند در وضعیتی نامطمئن به سر می برند.

آنها تاکید کردند پس از سقوط حکومت پیشین، دولت هند به تعهداتی که به آنها سپرده بود عمل نمی کند.

این افسران گفتند نزدیک به چهار ماه از فراغت آنها از دوره های آموزش نظامی و مراکز آکادمیک می گذرد و آنها اکنون به دهلی نو بازگشته اد.

یکی از تظاهرات کنندگان گفت:«ما افسران ارتش افغانستان از از دوره های نظامی و مراکز آکادمیک در هند فارغ شده ایم. در وضعیت بسیار سخت اقتصادی و روحی و روانی به سر می بریم. هیچ کس صدای ما را نمی شنود. دولت هند به عنوان میزبان در دوره آموزشی وعده های زیادی به ما داده بود اما این وعده ها را عملی نساخته است.»

یکی دیگر از تظاهرات کنندگان نیز گفت:«دوره های آموزش نظای مختلفی را در هند سپری کردیم، افسرانی هست که از مراکز آموزش نظامی مختلفی در هند به اینجا آمده اند. به ما گفته شده بود دولت هند هرگونه امکانات لازم را در اختیار ما قرار می دهد. وعده های خاصی به ما داده شده بود. الان نزدیک به چهارماه است که به دهلی نو آمده ایم اما چیزی از دولت هند یا وزارت دفاع این کشور نشنیده ایم.»

این افسران از دولت هند خواستند به وعده هایش به افسران ارتش افغانستان عمل کند و گزینه های آنها در مورد آینده را روشن سازد.

باید گفت پس از تغییرات سیاسی در افغانستان بیشتر افسران نظامی که برای آموزش های نظامی به خارج از کشور رفته بودند اکنون در بی سرنوشتی به سر می برند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. حکومت افغانستان که فعلاً تحت تسلط طالبان است باید در با سواد سازی مردم افغانستان توجه کنند و از بیسواد سازی انسانان افغانستان بپرهیزتدزیرا اولین قدم برای آموختن علم داشتن سواد است و بقول شاعر: ًچو شمع از پی علم باید گداخت
    که بیعلم نتوان خدا را شناختً

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا