• انتشار: 15 می 2016
  • ساعت: 17:19
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 9593
پرینت
تظاهر کنندگان غزنی:

تصمیم کابینه بر تغییر مسیر برق بامیان باید “مردود” شود

امروز یکشنبه، شهروندان ولایت غزنی در اعتراض به تغییر مسیر برق ۵۰۰ کیلو ولت ترکمنستان دست بک تظاهرات مسالمت امیز زدند و از دولت خواستند که تصمیم کابینه مبنی بر تغییر مسیر برق ۵۰۰ کیلو ولت را مردود کند.

 

معترضان، با شعار عدالت خواهانه از حکومت خواستند که توسعه و انکشاف را به صورت متوازن عیار کند و برای بقای خود عدالت برپا کند.

عبدالملک حبیبی، رئیس دفتر حزب وحدت اسلامی گفت: “مردم ولایت غزنی نسبت به بی‌عدالتی که حکومت نسبت به بخشی از این سرزمین روا داشته، اعتراض می‌کنند. آنها خواهان عدالت و توسعه متوازن هستند.”

آقای حبیبی تاکید کرد: “تصمیم حکومت از نظر معترضان مردود است و عدالت خواهی آنها محدود به یک قوم نیست. آنها برای همه مردم افغانستان عدالت خواهی می‌کنند. همچنان که مردم بامیان و دایکندی مستحقند که خانه‌هایشان روشن باشند. [معترضان] همین شعار را در مورد پکتیا، قندهار و بدخشان هم می‌دهند. اما بی‌عدالتی و تبعیض را این مردم قبول ندارند.”

گفتنی است که هفته گذشته نیز در ولایت های هرات، بامیان، دایکندی نیز تظاهرات های مشابهی راه اندازی شد و از دولت خواسته شد که فیصله کابینه مبنی بر تغییر مسیر برق را ملغی کند.

در ادامه این تظاهرات ها، قرار است فردا در کابل نیز تظاهراتی برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.