• انتشار: 17 آگوست 2019
  • ساعت: 15:52
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 36835
پرینت

تصاویر تبلیغاتی غنی در تالقان پاره شد

با آن که بیش از ۲۰ روز از آغاز کارزارهای انتخابات ریاست جمهوری می‌گذرد، به جز تصاویر تبلیغاتی محمد‌اشرف غنی، رئیس تیم دولت‌ساز و رئیس جمهور تصاویر دیگر نامزدان ریاست جمهوری در شهر تالقان تخار به چشم نمی‌خورد. اما تمامی تصاویر رئیس جمهور غنی از سوی افراد ناشناس پاره و با کثافات آلوده شده است. در دو مورد هم تصاویر غنی به آتش کشیده شده است.

میرویس شریعت مداری، معاون دفتر کمپاین اشرف غنی در ولایت تخار می‌گوید، هیچ تصویر سالمی از تیم دولت‌ساز در شهر تالقان باقی نمانده و تلاش‌ها برای شناسایی عاملان این رویداد هم نتیجه نداده است.

به گفتۀ او، اکثر بنرهای تبلیغاتی از نزدیکی‌ها اداره‌های دولتی به خصوص فرماندهی پولیس و امنیت ملی نیز برداشته شده است، اما مسئولان امنیتی از این رویداد اظهار بی اطلاعی می‌کنند.

استاد بشیر بشار، فعال مدنی در تخار با آن که این عمل را نکوهش می‌کند می‌گوید، بی توجهی محمد‌اشرف غنی، رئیس جمهور به وضعیت امنیتی، اقتصادی و اجتماعی تخار در جریان حکومت ۵ ساله‌اش سبب شده است مردم نسبت به او عقده مند شوند.

مسئولان امنیتی در تخار اما می‌گویند، از پاره‌شدن تصاویر رئیس جمهور غنی از طریق شبکه‌های اجتماعی آگاه شده‌اند و برای بازداشت عاملان این کار اقدام می‌کنند.

در چند هفتۀ گذشته، تنها چند دفتر از تیم انتخاباتی دولت‌ساز در بخش هایی از شهر تالقان به فعالیت آغاز کرده‌اند و از فعالیت‌های تبلیغاتی دیگر نامزدان ریاست جمهوری در تخار هنوز خبری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.