• انتشار: 4 آوریل 2021
  • ساعت: 11:18
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 56198
پرینت

تسلط یهود و نصارا بر کشورهای اسلامی، دلیل اصلی ذلت مسلمانان است

نه تنها افغانستان که نزدیک به تمام کشور های اسلامی همین وضعیت را دارند: پادشاه عربستان سعودی با یهود و نصارا و کفار در مکه و مدینه سرزمین نزول وحی می رقصد و ترامپ مستقیما عربستان سعودی را گاو شیرده خطاب کرده، آیا از این ذلت بالاتر هم وجود دارد؟ پاکستان کشوری است که مستقیما توسط انگلیس تأسیس شده است.

فهیمی بزرگمهر

قرآن کریم می فرماید:«یایها الذین آمنوا لا تتخذوا الیهود و النصاری اولیاء و من یتولّهم منکم فانّه منهم انّ للّه لایهدی القوم الظالمین، سوره مائده آیه ۵۱».

با توجه به مفهوم این آیه شریفه به روشنی می توان دریافت که علت ذلت ما مسلمانان در بین مردم جهان هم همین است که یهود و نصارا و کفّار بر کشورهای اسلامی از جمله افغانستان تسلط و حتی حاکمیت دارند.

اما چه می شود کرد نه تنها افغانستان که نزدیک به تمام کشور های اسلامی همین وضعیت را دارند: پادشاه عربستان سعودی با یهود و نصارا و کفار در مکه و مدینه سرزمین نزول وحی می رقصد و ترامپ مستقیما عربستان سعودی را گاو شیرده خطاب کرده، آیا از این ذلت بالاتر هم وجود دارد؟ پاکستان کشوری است که مستقیما توسط انگلیس تأسیس شده است.

انتحار در اسلام مطرود است

قرآن عظیم الشأن می فرماید:«لاتقتلواالنفس التی حرم الله الابالحق ومن قتل مظلوما فقد جعلناولیه سلطاناولایسرف فی القتل انه کان منصورا، سوره اسرا آیه ۳۳)  

با توجه به ترجمه آیه باید گفت نفسی را که خدا قتل او راحرام اعلام کرده است، یک انسان خداپرست است، البته نسبت به آیه بعدی مطلق انسان بی گناه را شامل می شود.  

مسلمان چه کسی ست؟

کسی که ،خدای واحد، قرآن کریم واحد، روز قیامت، ملائکه و پیامبر را قبول داشته باشد یک مسلمان و یک مومن است. کسی حق ندارد او را بکشد و مال وناموس او در امان است. اگر کسی چنین آدمی را عمدا بکشد برای همیشه جایش درجهنم است.

قرآن کریم در این مورد می فرماید:«ومن یقتل مومنا متعمّدا فجزائه جهنّم خالدا فیها وغضب الله علیه و لعنه و اعدّله عذابا عظیما، سوره نساء آیه ۹۲)  

این همه انتحار و کشتار انسانهای بی گناه اعم از زن، کودک، پیر، جوان که به نام جهاد صورت می گیرد، مساجد به آتش کشیده می شود، نمازگزاران در خانه خدا قتل عام می شوند. مسلمان در حال نماز خواندن کشته می شود و کوردلان هیچ احساسی نشان نمی دهند.  

اگرانسان نماز و قرآن خوان و  روزه گیر مومن و مسلمان نیست، پس چه کسی مسلمان است؟ مگر قرآن کریم نمی گوید «فلا یسرف فی القتل» در قتل زیاده روی نکنید. چرا گوش کسانی که به انتحار و انفجار فتوا می دهند نمی شنود؟

اینکه برخی ها فقط چند تا آیه جهاد را طبق میل خود از قرآن جدا می کنند و خواسته های خود را بر قرآن تحمیل می کنند، اشتباه است. قرآن در این زمینه می فرماید: «لمِ تلبس الحق بالباطل وانتم تعلمون؟». «من قتل نفسا بغیر نفسٍ او فسادٍ فی الارض فکاُنّما قتل النّاس جمیعا سروه مائده آیه ۳۲».

کسی اگر یک انسان را، نه یک مسلمان را بدون اینکه آن انسان قاتل باشد یا فساد در زمین کرده باشد را بکشد اهمّیت و گناهش آنقدر سنگین است که گویا همه ۸ میلیارد انسان روی زمین را کشته باشد. به عبارت دیگر گناه این کار آنقدر سنگین است که گویا تمام انسان های از زمان حضرت آدم علیه السلام تا انقراض عالم را کشته باشید. (قتل الناس جمیعا) عام است تنها انسانهای صدر اسلام را در برنمی گیرد بلکه تمام زمان ما را هم در برمی گیرد بعد از زمان ما را نیز شامل می شود و قبل از زمان ما را هم شامل می شود.  

الله اکبر! چقدر گناه عظیم است!

به تمام کسانی که انتحار و انفجار را مجاز می دانند و توصیه می کنند در آن هنگام فریاد الله اکبر سرداده شود باید گفت:«آی مولوی، شما را به همان ایمانی که اگر دارید قسم، و شما را به این قرآن عظیم قسم، شما را به آن خدا قسم دست از انسان کشی بردارید. مخصوصا دست از مسلمان کشی بردارید و با آبروی اسلام، خدا و رسول خدا بازی نکید. این همه جوانان مسلمان که برای خدا هر کاری حاضر است انجام دهد و قلوب پاک دارند را به کشتن ندهید و عطش خونریزی را کنار بگذارید!

استاد سلطان حسین فهیمی بزرگمهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.