• انتشار: 8 اکتبر 2019
  • ساعت: 14:21
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 38485
پرینت
هشدار ترامپ به ترکیه

ترکیه کار خارج از حد و مرز تعیین شده انجام دهد، اقتصادش را به کلی نابود می کنم

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری امریکا روز دوشنبه به ترکیه در مورد اقداماتی «خارج از حد و مرز» تعیین شده برای این کشور هشدار داد.

هشدار اقتصادی دونالد ترامپ تنها چند ساعت پس از آن مطرح می‌شود که کاخ سفید اعلام کرده بود امریکا نظامیان خود را از شمال سوریه خارج می‌کند.

دونالد ترامپ در صفحه توئیتر خود نوشت: «همانطور که قبلا قویا اعلام کرده‌ام – و تنها برای تاکید بیشتر می‌گویم – اگر ترکیه کاری انجام دهد که من با هوش سرشار و غیر قابل قیاس خودم آن را خارج از حد و مرز تعیین شده ارزیابی کنم کل اقتصاد ترکیه را تخریب و نابود می‌کنم. (قبلا هم این کار را انجام داده ام!)»

گروهی از اعضای کنگره امریکا ضمن ابراز نگرانی از تصمیم دونالد ترامپ تاکید کرده‌اند خروج نظامیان امریکا از شمال سوریه می‌تواند مسیر را برای حمله ترکیه به نیروهای کرد هموار کند. این در حالی است که کردها از متحدان امریکا در جریان نبرد علیه داعش بودند.

دونالد ترامپ در حالی ترکیه را از نظر اقتصادی تهدید کرده است که آنکارا خود را برای آغاز عملیات نظامی و هوایی علیه شبه نظامیان کرد در شمال سوریه آماده می‌کند.

رئیس‌جمهوری امریکا پیش از توئیت تهدیدآمیزش علیه آنکارا در صفحه توئیترش نوشته بود: «وقت آن رسیده که ما از این جنگ‌های مسخره بی پایان، که بسیاری از آنها قبیله‌ای است، بیرون برویم و سربازهایمان را به خانه بازگردانیم.»

کاخ سفید در حالی یک‌شنبه شب آغاز خروج نظامیان امریکا از شمال سوریه را اعلام کرد که دونالد ترامپ پیش از آن با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه تلفنی گفت‌وگو کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.