بین الملل

ترکیه و قطر برای مبارزه با اسلام هراسی یادداشت تفاهم امضا کردند

نهادهای مذهبی ترکیه و قطر برای مقابله با اسلام هراسی در سطح بین المللی، یادداشت تفاهم همکاری در زمینه اوقاف و امور اسلامی امضا کردند.

به نقل از «آناتولی عربی»، ریاست امور دینی ترکیه روز (سه‌شنبه، ۱۶ قوس) با صدور بیانیه ای، اعلام کرد با وزارت اوقاف و امور اسلامی قطر برای برداشتن گام های محسوس علیه پدیده اسلام هراسی در عرصه بین المللی همکاری خواهند کرد.

براساس  اعلامیه در جریان سفر اخیر «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهوری ترکیه به دوحه، «علی ارباش»، رئیس امور دینی این کشور و «غانم بن شاهین الغانم»، وزیر اوقاف و امور اسلامی قطر، یک یادداشت تفاهم برای همکاری در زمینه های اوقاف و امور اسلامی به امضا رساندند.

ریاست امور دینی ترکیه در بیانیه خود همچنین تاکید کرد بر اساس یادداشت تفاهم امضا شده با وزارت اوقاف و امور اسلامی قطر، گام های محسوسی در سطوح بین المللی و منطقه ای علیه پدیده رو به افزایش و نگران کننده اسلام هراسی در عرصه بین الملل برداشته خواهد شد.

این در حالی است که در چارچوب یادداشت تفاهم مذکور، علاوه بر ارائه پشتیبانی از جوامع و دانشجویان مسلمان، مشارکت تجربیات و دانش درباره فعالیت های ارشاد، اوقاف و زکات، نشست هایی میان ریاست امور دینی ترکیه و وزارت اوقاف و امور اسلامی قطر در مورد مسائل کنونی برگزار خواهد شد و در رابطه با مسائل حج و عمره نیز تبادل تجربیات خواهد گردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا