• انتشار: ۶ سنبله ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۷:۵۰
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 62472
پرینت

ترکیه در مدیریت فرودگاه کابل به طالبان کمک نمی کند

مقام های ترکیه می گویند که این کشور تا زمانی که طالبان اجازه حضور یک شرکت امنیتی ترک را به آنها ندهد در مدیریت فرودگاه کابل هیچ کمکی نخواهد کرد.

دست کم دو مقام ترکیه که خواسته هویت شان فاش نگردد به رویترز گفته اند تا زمانی که طالبان اجازه حضور یک شرکت امنیتی ترک را به آنها نداده است، آنها نیز در مدیریت فرودگاه کابل هیچ حمایت فنی نخواهند کرد.

این مقام های ترکیه گفته اند: “مدیریت میدان هوایی کابل می تواند توسط حمایت های فنی ترکیه صورت بگیرد، اما تامین امنیت نیز باید توسط تیمی از سربازان، پلیس و یا یک شرکت خصوصی امنیتی ترک باشد.”

آنها افزودند: “ما در فضایی که طالبان مسئول تامین امنیت فرودگاه باشند تمایل به کار نداریم، و حادثه تروریستی روز پنجشنبه نیز بر آن صحه گذاشت.”

این دو مقام همچنین علاوه کردند: “این یک کار جدی است که ما باید هم به تامین امنیت و هم مدیریت فرودگاه به طور همزمان فکر کنیم. اگر حتی تامین امنیت با نیروهای امنیتی ترکیه نباشد، حداقل باید توسط کشور ترکیه این کار صورت بگیرد.”

در همین حال، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفته است که کشورش تاکنون تصمیم نهایی برای قبول مدیریت فرودگاه کابل را نگرفته است.  

بخوانید:

طالبان از ترکیه خواست مدیریت فرودگاه کابل را بر عهده بگیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.