• انتشار: 10 سپتامبر 2016
  • ساعت: 17:49
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 13238
پرینت

ترکمنستان صادرات برق اش به افغانستان را افزایش می دهد

رئیس جمهوری ترکمنستان در کنفرانس بین المللی انرژی در عشق آباد پایتخت این کشور گفت که ترکمنستان صادرات برق اش به افغانستان را افزایش دهد.

قربانگلی بردی محمدوف رئیس جمهوری ترکمنستان در بیانیه ای گفت “خط انتقال برق فشار قوی این کشور که از نیروگاه برق ایالت ماری این کشور شروع شده و از طریق شهر اتمایرات به مرزهای افغانستان می رسد، کیفیت برق رسانی را در افغانستان بهبود بخشیده است.”

براساس بیانیه رئیس جمهوری ترکمنستان، این خط انتقال ۲۲۰ ولتی برق، امکان دو برابر شدن خدمات برق رسانی را در افغانستان فراهم کرده است.

براساس توافق نامه امضا شده میان دو دولت، خط انتقال برق از مسیر امام نظر-اندخوی با ظرفیت ۳۰۰ مگاوات و خط انتقال دیگر از مسیر سرحداباد-هرات-تورغندی با ظرفیت ۲۰۰ مگاوات، برق را به شبکه برق رسانی کشور متصل می کند.

گفته می شود در حال حاضر فرصت این فراهم شده است تا خط انتقال برق دومی که از مسیر سرحداباد-هرات-تورغندی عبور می کند و ۲۰۰ مگاوات ظرفیت دارد، به ۴۰۰ مگاوات افزایش یابد.

مقامات در عشق آباد می گویند که این اقدامات سبب می شود اقتصاد افغانستان بهبود یابد و مسایل برق رسانی نیز در افغانستان حل و فصل گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.