امنیت و جرایمِتیتر یک

ترور چندین عضو تیم واکسیناسیون فلج اطفال در ولایت کندز

منابع از ولایت کندز به خبرگزاری رها می گویند که امروز (پنجشنبه ۵ حوت) چندین عضو تیم واکسیناسیون فلج اطفال در سه رویداد جداگانه توسط افراد مسلح ناشناس ترور شده اند.

منابع از ولایت کندز می گویند که این رویدادها امروز در ولسوالی امام صاحب، در منطقه ای به نام «چارطاق» و در میدان بزکشی ولایت کندز رخ داده است.

منابع می افزایند که این حادثات بدین گونه بوده است که افراد مسلح ناشناس در میدان بزکشی کندز سوار بر موترسایکل به سوی دو عضو تیم واکسیناسیون فلج اطفال تیراندازی می کنند. در جریان این تیراندازی، واکسیناتورها بشدت زخمی شدند که اما در شفاخانه حوزوی کندز جان می بازند.

براساس منابع، حادثه دیگر در منطقه ای به نام «چارطاق» در کندز صورت گرفته که در آن حادثه نیز دو واکسیناتور زن از سوی افراد مسلح ناشناس ترور شده اند. منابع امنیتی این حادثه را تایید کرده اند.

واکسیناتوران دیگر نیز در ولسوالی امام صاحب تایید کرده اند که چندین عضو دیگر از واکسیناتوران در این ولسوالی ترور شده اند.

این حادثات مردم در ولایت کندز را به شوک برده است.

گفته می شود که مجموع کشته شدگان این حادثات ۴ زن و سه مرد بوده اند.

یک تن از واکسیناتوران که در این حادثات کشته شده است.

منابع امنیتی طالبان نیز تاکنون در خصوص این حادثات اظهار نظری نکرده است.

گفتنی است که دومین دور واکسیناسیون سراسری فلج اطفال در افغانستان چند روز پیش آغاز گردید تا به بیش از ۹ میلیون کودک زیر پنج سال واکسین پولیو تطبیق گردد.

افغانستان بر علاوه پاکستان و نایجیریا تنها کشورها در جهان می باشند که همچنان برخی واقعات پولیو در آن ثبت می گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا