• انتشار: 7 آگوست 2017
  • ساعت: 11:49
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23363
پرینت

تروریستان ۱۵۰ خانواده را در روستای میرزاولنگ به اسارت گرفته و آنان را به شهادت می رسانند

مقام های دولتی در ولایت سرپل می گویند که تروریستان وابسته به گروه طالبان حدود ۱۵۰ خانواده را در ولایت سرپل به اسارت گرفته اند و این گروه خون آشام یکی یکی آنان را سر می برند.

دفتر مطبوعاتی ولایت سرپل با نشر خبرنامه ای گفته است که تروریستان ۱۵۰ خانواده ی بی دفاع راکه در قید اسارت دارند، بدون هیچ‌گونه هراس و ترحم به انسانیت، هر لحظه یکی پس از دیگری را گوسفند وار به قربانگاه قصاوت می برند و به جمع شهدا می افزایند.

به نقل از خبرنامه، تاکنون تعداد افراد غیرنظامی که در این روستا به شهادت رسیده اند از مرز ۵۰ تن گذشته است و با توجه به خبرنامه منتشر شده ممکن است این رقم به صد تن نیز برسد.

مقام های دولتی با خطاب قراردادن، سران حکومت، نهادهای بین المللی حقوق بشری، کشورهای که با تروریسم مبارزه می کنند، گفته است که ” نگذارید میرزاولنگ قتلگاه انسان‌های بی دفاع ملکی و زنان و اطفال در قرن ۲۱  ثبت تاریخ شود و شما هم از اثر بی‌توجهی شریک این ننگ تاریخی قلمداد شوید .”

گفتنی است که تروریستان وابسته به طالبان به محض اینکه روستای میرزاولنگ ولسوالی سرپل را تصرف کردند، ۵۰ تن را تیرباران و سپس سرهایش را بریدند.

خبرنامه می افزاید که تعدادی از شهدا نیز توسط تروریستان به داخل دره ها پرتاپ شده اند.

لازم به ذکر است که حدود ۴ روز پیش دفتر مطبوعاتی ولایت سرپل از حمله تروریستان به این روستا هشدار داده بود اما مورد توجه دولت قرار نگرفته است.

گروه تروریستی طالبان چند روز قبل با جمع آوری جنگجو از ولایات جوزجان، فاریاب، غور و بادغیس از سه استقامت بر منطقه میرزاولنگ ولسوالی صیاد ولایت سرپل حملات تهاجمی شان‌را آغاز کردند که پس از ۴۸ ساعت نبرد طاقت فرسا توانستند نیمه های شب شنبه منطقه میرزاولنگ را به کنترول خود درآوردند.

تروریستان به محض تصرف؛ ده ها کودک، زن، پیران و غیرنظامیان را تیرباران کردند.

تاکنون معاونت دوم ریاست جمهوری و ریاست اجرایی با انتشار بیانیه های این رویداد را تقبیح کرده اند.

ع.الف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.