• انتشار: 14 می 2020
  • ساعت: 12:38
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 44308
پرینت
غنی از شفاخانه صد بستر بازدید کرد

تروریستان خیال ایجاد تفرقه در افغانستان را به گور خواهند برد

به گفتۀ رییس جمهور ، اگر گروه‌های دهشت‌افگن می‌خواهند با هدف قراردادن بخشی از شهروندان افغان سبب ایجاد نفاق و تفرقه بین مردم شوند، این امری است محال.

رییس جمهور غنی هنگام بازدید از شفاخانۀ صدبستر دشت برچی دستور بازسازی فوری این شفاخانه را صادر کرد.

در این بازدید که شام روز گذشته چهارشنبه صورت گرفت ادارۀ عملیاتی رییس جمهور موظف شد طی فقط چند روز روند بازسازی را آغاز کند.

محمداشرف غنی، در سخنرانی‌اش گفت:« در چند روز آینده باید روند بازسازی این شفاخانه آغاز شود و وزارت صحت عامه مکلف به تجهیز مکمل این مرکز درمانی است.»

او گفت: «امروز این شفاخانه سمبل مقاومت ماست. سمبل ارادۀ ماست، سمبل نیت ماست، سمبل تعهد ماست. کرونا باشد، نباشد، وقتی مردم ما با خطر مواجه می‌شوند، من در صف اول با آنها ایستاد می‌شوم.»

در حملۀ مهاجمان مسلح بر این شفاخانه که روز سه شنبه ۲۳ ثور صورت گرفت،۲۶ نفر کشته و ۱۶ نفر زخمی شدند که نوزادان و زنان نیز در بین قربانیان به چشم می خورند.

آقای غنی ضمن عرض تسلیت به بازماندگان قربانیان این رویداد، تاکید کرد حکومت روی کودکان و نوزادان سرمایه‌گذاری می‌کند؛ اما گروه‌های تروریستی نوزادان را هنگام تولد می‌کشند؛ اعمالی که بیانگر “طغیان‌گری و گمراهی” است و هیچ ربطی با اسلام ندارد.

به گفتۀ رییس جمهور ، اگر گروه‌های دهشت‌افگن می‌خواهند با هدف قراردادن بخشی از شهروندان افغان سبب ایجاد نفاق و تفرقه بین مردم شوند، این امری است محال.

او گفت: «این خیال خام را به گور خود خواهند برد…ملت افغانستان یک ملت واحد است.»

شفاخانه زایشگاه صدبستر دشت برچی را سازمان بین‌المللی داکتران بدون مرز حمایت می‌کند. این سازمان پس از حمله بر این شفاخانه اعلام کرد که فعالیت‌های طبی در این زایشگاه به حالت تعلیق درآمده اما تعطیل نیست.

طالبان دست داشتن در این حمله را رد کردند و هنوز گروهی دیگری نیز مسوولیت آن را نپذیرفته است.

به دنبال این رویداد خونین و حملۀ انتحاری مرگبار در ولایت ننگرهار، رییس جمهور غنی اما به نیروهای امنیتی افغان دستور داد تا در برابر طالبان، داعش و دیگر گروه‌های دهشت‌افگن از حالت دفاعی خارج و وضعیت تهاجمی به خود بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.