اجتماعیبین الملل

ترس مهاجرین افغانی در آلمان از واکنش های بد سیاسی پس از رویداد حمله به قطار

این مهاجران می خواهند که مقامات آلمانی همه را به یک چشم نبینند.

لازم به ذکر است که دیشب یک نوجوان ۱۷ ساله افغان در شهر ورزبورگ در جنوب آلمان، به مسافران یک قطار با تبر و چاقو حمله کرد که منجر به زخمی شدن ۵ تن از مسافران این قطار شد.

مقامات می گویند که حال چهار تن از زخمی ها بسیار وخیم می باشد.

همچنین گفته می شود که مقامات امنیتی شهر ورزبورگ، پرچم داعش را در خانه این نوجوان افغان پیدا کرده اند، و گروه تروریستی داعش نیز مانند همیشه مسئولیت این رویداد را به عهده گرفته است. اما مسئولان می گویند که تاکنون سندی محکم که وابستگی این نوجوان را به داعش نشان دهد پیدا نکرده اند.

این نوجوان افغان که چندی پیش به تنهایی وارد آلمان شده بود، فرزند خوانده یک خانواده آلمانی شده بود.

دیگر مهاجرین افغانستانی در آلمان هم اکنون ترس از این دارند که این رویداد به پروسه بررسی پرونده های درخواست پناهندگی شان خللی ایجاد کند و یا واکنش بد سیاسی ای را از سوی مقامات آلمانی به دنبال داشته باشد.

عبدالله یک مهاجر ۱۹ ساله افغان در گفتگو با دویچه وله گفته است “من این رویداد را شدیدا محکوم می کنم. همچنین می خواهم بگویم که این نتیجه عمل یک فرد خاص است و باید همانطور هم برخورد شود.”

یک مهاجر افغان دیگر به نام جاوید گفت “شرایط برای مهاجران افغان روز به روز دشوارتر می شود، بخصوص پس از حملات اخیر در آمریکا و فرانسه. شهروندان اروپا نسبت به مهاجران هم اکنون دیدگاهی بد دارند.”

یکی دیگر از مهاجران افغان نیز گفت “این گونه رویدادها، رویدادهایی خاص هستند و نباید تمامی افغان ها مسئول این گونه رویدادها باشند. مردم آلمان باید درک کنند که دقیقا ما هم به خاطر همین گونه خشونت ها کشورمان را ترک کردیم.”

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا