• انتشار: 19 سپتامبر 2020
  • ساعت: 08:22
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 48665
پرینت

ترامپ: کویت روابط خود با اسرائیل را عادی می سازد

دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا می گوید به دنبال امارات و بحرین اکنون کویت نیز می خواهد روابط خود با اسرائیل را عادی کند.

رئیس جمهور آمریکا گفت کویت به دنبال امارات و بحرین ممکن است روابط خود را با اسرائیل عادی ‌سازد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی در کاخ سفید اعلام کرد کویت به زودی می تواند روابط خود را با اسرائیل به دنبال بحرین و امارات عادی کند.

 رئیس جمهور آمریکا گفت: «کویتی ها از این واقعیت که دو کشور این توافق را امضا کرده اند تشویق شده و بسیار دلگرم هستند. من فکر می کنم که آنها به سرعت به این توافق بپیوندند. اما من می گویم، ۷ یا ۸ کشور هستند که می خواهند خیلی سریع و آسان بخشی از این توافق باشند.»

ترامپ در خصوص عادی سازی روابط اسرائیل با دو کشور عربی اظهار داشت: هیچ کس فکر نمی کرد این اتفاق رخ دهد، اما نه تنها این توافق صورت گرفت، بلکه به راحتی صورت گرفت.

رئیس جمهور ایالات متحده گفت: «با امیر کویت در این مورد به طور خلاصه صحبت کردیم. این موضوع راحتی است. تمامی اینها بخشی از یک تصویر کلی شگفت انگیز و در حال ظهور است.»

گفتن‌یست در تاریخ ۱۵ سپتامبر مراسم امضای توافق برای عادی سازی روابط میان اسرائیل با امارات از یک سو و بحرین از سوی دیگر در کاخ سفید با حضور بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و هیات های اماراتی و بحرینی به ریاست عبدالله بن زاید و عبداللطیف بن راشد الزیانی وزرای خارجه دو کشور برگزار گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.