• انتشار: 5 دسامبر 2020
  • ساعت: 12:58
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 51615
پرینت

ترامپ فرمان خروج نیروهای نظامی از خاک سومالی را داد

پنتاگون اعلام کرد دونالد، رئیس جمهور این کشور دستور خروج بخش اعظم نیروهای نظامی آمریکا از خاک سومالی را صادر کرده است.

وزارت دفاع ایالات متحده (پنتاگون) اخیرا اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی این کشور در راستای اجرای طرح خروج نیروهای نظامی آمریکا از نقاط مختلف جهان به شمول افغانستان و عراق فرمان خروج بخش اعظمی از نیروهای نظامی آمریکا از خاک سومالی را نیز صادر کرده است.

در حال حاضر، ایالات متحده حدود ۷۰۰ نظامی آمریکایی در خاک سومالی حضور دارند که بنا به ادعای مقامات پنتاگون، محور اصلی فعالیت این نیروها، کمک به نیروهای محلی برای شکست گروه تروریستی «الشباب» وابسته به القاعده است.

یک مقام نظامی وزارت دفاع آمریکا تأکید کرد ترامپ از پنتاگون خواست همزمان با عقب نشینی بیشتر نیروهای آمریکایی از سومالی، تشکیلات محدودی را در موگادیشو حفظ کند.

با این که مدت کوتاهی از زمامداری ترامپ در کاخ سفید باقی مانده، رئیس جمهور ایالات متحده تصمیم گرفته است نیروهای این کشور را از سومالی خارج کند. او پیش از این به خروج نیروهای آمریکایی از عراق و افغانستان دستور داده بود.

ترامپ در نیمه نوامبر به خروج بخشی از سربازان آمریکایی از افغانستان و عراق دستور داد. شمار افراد این واحدها تا نیمه جنوری ۲۰۲۱ به حدود ۲۵۰۰ نفر کاهش می‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.