• انتشار: 13 اکتبر 2018
  • ساعت: 23:28
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 29783
پرینت
در گفتگو با شبکه سی بی اس

ترامپ عربستان را تهدید کرد

دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا در گفتگو باشبکه خبری سی بی اس، عربستان سعودی را به دلیل دخالت در قتل جمال خاشقجی به تنبیه شدید تهدید کرد.

به گزارش رها، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، تهدید کرده که اگر روشن شود حکومت عربستان سعودی در ناپدید شدن جمال خاشقجی دخالت داشته است، با “تنبیه شدیدی” روبرو خواهد شد.

ترامپ در مصاحبه با شبکۀ خبری سی بی اس امریکا گفته است که این پرونده او را “بسیار آزرده و خشمگین” کرده است.

البته او احتمال لغو قراردادهای میلیاردی فروش اسلحه به عربستان را رد کرد و گفت “راه‌های تنبیه دیگری” وجود دارد.

جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار عربستانی منتقد حکومت آل سعود، ۱۱ روز پیش پس از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد و تا کنون سرنوشت او روشن نیست.

مقامات ترکیه می‌گویند شواهدی در دست دارند که نشان می‌دهند آقای خاشقجی داخل کنسولگری عربستان به قتل رسیده است.

اما حکومت عربستان با وجود شواهد قطعی چنین ادعاهایی را “دروغ” خوانده است.

ناپدید شدن جمال خاشقجی انتقادهای گسترده‌ای را در سطح بین المللی برانگیخته است و بسیاری گفته‌اند که حکومت عربستان باید در این زمینه پاسخگو باشد.

او گفت لغو قراردادهای فروش اسلحه به عربستان را راه مناسبی برای “تنبیه” احتمالی عربستان نمی‌داند، چرا که نمی‌خواهد به فرصت‌های شغلی خلق‌شده با سفارش‌های بزرگ عربستان ضربه بزند.

پیشتر آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، نیز خواهان روشن شدن سرنوشت جمال خاشقجی شده بود.

آقای گوترش گفت اتفاقاتی مانند قتل و سر به نیست کردن روزنامه‌نگاران زیاد شده و نگرانی او این است که چنین اقداماتی در دنیا به امری رایج و عادی تبدیل شود.

گفتنی است در روز ورود آقای خاشقجی دوربین های مداربسته کنسولگری عربستان خاموش بوده است که چنین چیزی اتفاقی نیست و هیچ دوربینی خروج او از کنسولگری عربستان را ثبت نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.